Tweaked Uygulama İndirme iOS

Tweaked dediğimiz uygulamaları açıklamaya çalışacağım. Bu uygulamalar sayesinde iPhone telefonlara, daha da genelleştirirsek iOS ekosisteminin desteklediği cihazları destekliyor. Instagram++ uygulaması gibi, normal instagramda kullanamadığımız özellikleri kullanabiliyoruz. Genelde herkese sorun olan instagramdan video, resim indirmemizi de sağlıyor. Bu tweaked uygulamaları indirmek için adım adım ne yapmanız gerektiğini söyleyeceğim.

O zaman aşağıdaki adımları uygulayalım;

  1. Uygulamayı indirmemiz için Safari’yi kullanmamız gerekiyor. Başka tarayıcılar desteklemiyor maalesef. Safari’yi açın ve Buraya tıklayarak AppValley sitesine giriyoruz. Karşımıza şöyle bir site açılıyor.
  2. Buradan ‘Install AppValley’ yazan yere tıklıyoruz. * cdn.appvalley.vip, “AppValley” yüklemek istiyor diye uyarı gelecek. Yükleye tıklıyoruz.
  3. Sonra ana ekranımıza uygulamamız gelmiş oluyor. İsterseniz uygulama iconuna tıklayalım.
  4. Güvenilir olmayan kurumsal geliştirici uyarısı alacaksınız. Vazgeçe tıklayın. Ayarlar>Genel>Profiller ve Aygıt Yönetimi yolunu takip edin. Orada kurumsal uygulama altında yazan yere tıklayıp, güvene basmanız gerekiyor. Sonrasında tekrardan ana ekrana dönüp, uygulamaya tıklayınız.
  5. Uygulamamız açıldı. İstediğimiz uygulamayı seçip indirebiliriz. Ben Instagram++ uygulamasını indirmek istiyorum.
  6. Get’e tıklayarak Get’e basınız. Yüklemek istiyor musunuz uyarısına evete tıklayınız. Uygulama ana ekranda yükleniyor diye gözüküyor. İndirilmesini bekleyelim, uygulamayı açalım.
  7. Bazen uygulama “Kurumsal Uygulama” hatası verebiliyor. Bundan dolayı tekrar Ayarlar>Genel>Profiller ve Aygıt Yönetimi yolunu takip edin. Orada kurumsal uygulama altında yazan yere tıklayıp, güvene basmanız gerekiyor. * Sonra uygulamamızı açabiliriz.

Uygulamayı nasıl yükleyeceğinizi anlattık. Uygulamalar bazen revoke olabiliyor. Olduğu zaman tekrar sitesinden indirmemiz gerekiyor. Bu gibi sorunlar dışında gayet kullanışlı uygulamalar. Bu tip uygulamaları başka sitelerden de indirebilirsiniz.

Yorum yapın