Twitter Otomatik Video Oynatmayı Kapatma

Dünyanın gündemi belirleme anlamında en etkili sosyal medya platformu olan Twitter’da kullanıcılar platformda yer alan videoların otomatik oynatılmasından şikâyet ediyor.

Twitter otomatik video oynatmayı kapatma konusu Twitter kullanıcıların internette uygulama ile ilgili en çok araştırdıkları konuların başında geliyor. Çünkü otomatik video oynatıldığı zaman uygun olmayan bir yerde videolar rahatsızlığa neden olabiliyor.

Ayrıca kullanıcılar hangi videoları izleyip izlememek istediklerine kendileri karar vermek istiyor. Bunla birlikte özellikle mobil cihazlardan Twitter uygulamasını kullanan kişiler internet paketlerinin sınırlı olmasından dolayı bu videoların otomatik oynatılmamasını istiyor. Çünkü videolar otomatik oynatıldığı zaman çok daha fazla veri akışı olduğundan internet paketleri çok daha hızlı bir şekilde bitebiliyor.

Ayrıca günümüzde insanlar gizlilik ilkesine inandıklarından dolayı kendi istemedikleri videoların otomatik olarak oynatılmasından büyük rahatsızlıkta duyabiliyor.

Otomatik Video Oynatma Özelliğini Devre Dışı Bırakma

Twitter tarafından otomatik video oynatma özelliği kullanıcılarına kolaylık sağlamak amacıyla geliştirilse de çoğu zaman kullanıcılar Twitter otomatik video oynatma özelliğini devre dışı bırakmak istiyor. Bu istek uygulama içerisinde izlenecek belirli adımlarla son derece kolay bir şekilde sağlanabiliyor. Twitter otomatik video oynatma özelliğini devre dışı bırakma işlem basamakları ise şu şekilde gerçekleşiyor;

  • İlk olarak Twitter uygulamasının açılması ve kişisel kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yapılması gerekiyor.
  • Bu aşamadan sonra ilk olarak profil resmine, daha sonra ise Ayarla ve gizlilik sekmelerine dokunulması gerekiyor.
  • Burada ekrana gelen olan ”Genel ” başlığı alanında yer alan Erişilebilirlik sekmesine dokunulması gerekiyor.
  • Karşınıza gelecek olan ”Erişebilirlik” menüsü içerisinde Hareket başlığı içerisinde bulunan ”Videoyu otomatik oynat” seçeneğine dokunulması gerekiyor.
  • Burada ekrana gelen seçen ekler arasından hiçbir zaman seçeneğinin seçilmesi gerekiyor. Aksi takdirde bu özellik bazı durumlarda tekrar devreye girebiliyor.

Bu aşamadan sonra artık kullanıcılar Twitter uygulamasına girdiklerinde kendi istekleri ile videoya tıklamadıkları taktirde videolar hiçbir suretle otomatik açılmamış olacak. Ayrıca dilerseniz sadece wi-fi bağlantılarında videoları otomatik oynat seçeneğini seçebilirsiniz. Bu sayede internet paketi bitme sorunu karşısında çözüm sağlanmış olacaktır.

Yorum yapın