Twitter Yeni Highlights Özelliğini Duyurdu

Ülkemizde ki bazı olayları televizyonlarda haber programlarından, gazetelerden ve hatta internet sitelerinden bile öğrenmenin zor olduğu zamanlar yaşadık. Taraf tutmaksızın ne olduğunu öğrenmenin tek yolu önceden iyi gazeteciler sayesinde çok basitti. Fakat günümüzde bu olay o kadar taraflar çevresinde büyütülmekte ki olayın ne olduğu, nerde ve ne zaman olduğu hakkında herhangi doğru bilgiye rastlamak mümkün değil.

Günümüzde en doğru bilgiye sahip olmanın yolu twitter adlı sosyal ağdan geçiyor. Bu sosyal ağı kullanmak için akıllı telefon kullanmak bile yeterli oluyor. Twitter uygulamasını indirerek bizde bu ortama dahil olduk. Bakalım gerçekten anlatılanlar doğru mu değil mi gibi düşünceler vardı kafamızda. Bunların hepsi bir aylık kullanımdan sonra son buldu. Aklımıza kazınan mesajlar arasında gerçekten gazetecilerin yazmadığı ya da bir şekilde yazamadığı konular gördük. Bunların arasında yürüyüş videoları ve resimleri de var. O gün haberlere baktığımızda ise hiçbiri olmamış gibi bir dünya karşımıza seriliyor.

Twitter nasıl bir uygulama geliştirdiğinin ve işin nereye varacağını anladığından dolayı yeni bir uygulama getirerek kullanıcı sayısını arttırmayı planlıyor. Bu yeni uygulama sayesinde gereksiz geçirilecek zaman ortadan kalktı. Uygulamanın amacı uzun yazılar okumak yerine kullanıcılara küçük küçük notlar sayesinde bilgiler sunulacak. Highlights adını alan bu uygulama ilk olarak İngiltere’de yayınlanacak. Bir anlamda pilot bölge olarak burası seçilmiş.

Highlights uygulamasının iyi tarafı hep haberdar olabilecek olmamız. Kötü tarafı ise eğer bir gün ülkemizde işler kötü gittiğinde bu ağ üzerindeki insanların galeyana getirilerek birileri tarafından olaylar büyütülebilir. Bu biraz bize hayal olarak gelse de olasılıkları gözden geçirdiğimizde hiçbir şeyi atlamıyoruz. İhtimaller arasında bunun dışında hiçbir şey kalmıyor. Highlights uygulamasının ismi şu an biraz tuhaf olsa da kısa sürede uyum sağlayacağımıza inanmaktayız.

Yorum yapın