Twitter’a 72 Yeni Emoji Geldi!

Twitter, piyasadaki konumunu yükseltmek için yeniliklerini devam ediyor. Twitter’ın web sürümüne Unicode 9 sürümü ile birlikte 72 yeni emoji geliyor.

Sosyal medyalar arasındaki son istatistiklerde Twitter; Facebook, Snapchat ve Instagram’ın gerisinde kaldı. Kullanıcılar artık Twitter karşısında az zaman geçiriyor. Twitter’ın online mağazalar üzerinden indirilme oranlarında da düşüşler kaydedildi.

Bu gibi olumsuzluklar, Twitter’ın yeni arayışlara girmesine neden oldu. Bu bağlamda, MLS ve NBA gibi spor liglerinin müsabakalarını canlı olarak yayınlama yoluna gitti. Site bünyesindeki GIF performanslarında iyileştirmelere gitti.

Twitter, kullanıcılarına daha kaliteli bir site sunmak adına Unicode 9 sürümü emojilerini alan ilk sosyal medya platformu oldu. Unicode 9 bünyesi ile birlikte de Twitter’a 72 adet yeni emoji geliyor.

Twitter, “Dünya Emoji Günü” olarak kabul edilen 17 Temmuz tarihinde bu yeni emojilerini kullanıcılarına sunmayı planlıyor. Emojipedia’nin haberine göre yeni güncelleme ile beraber emojilerin görünümü de değişiyor. Nesnelerin daha az görünür hale geleceğinin ifade edildiği haberde ayrıca cilt tonlarının da daha gerçekçi olacağı belirtildi.

Belirtmekte fayda var; bu yeni emojiler şuanlık sadece Twitter’ın web sürümü üzerinden kullanılabilecek. iOS ve Android platformları için henüz destekleme mevcut değil.

Yorum yapın