Twitter’a Gece Modu Geliyor!

Twitter tarafından yapılan yeniliklere yeni bir tane daha eklenirken, artık Twitter programının gece modu özelliğini sunan olduğu ve mobil kullanıcıların gece modu vasıtası ile daha iyi bir kullanım sağlayabileceği açıklandı. Özellikle gece kullanımlarında beyaz rengin göz almaması ve gözü yormaması için beyaz renkler yerine koyu renklerin tercih edildiği Twitter gece modu vasıtası ile kişiler çok daha iyi bir biçimde uygulamayı kullanabilecek.

Pek çok farklı uygulama ve sitede dahi gece modu uygulaması yer alırken, Twitter da bu siteler arasında yer aldı. Kullanıcıların Twitter gece modu özelliğini kullanabilmesi adına yeni güncellemeyi alması yeterli olurken, güncelleme ile beraber istediği zaman sitede bulunan ayarla bölümünden Twitter gece modu açılabilecek.

Uzun zamandan beri Twitter tarafından yapılan açıklamalar ile beta sürecinin yaşandığı belirtilen gece modu özelliğinde bütün testler sona ererken, kullanıcıların bundan sonra kısıtlama olmadan bu özelliği tercih edebileceği ifade edildi.

Siyah renklerin ağırlıklı olduğu Twitter gece modunda, yazılar beyaz renkle olurken, backgroundlarda siyah renkler tercih edilmiş durumda. Bu da daha az ekran parlaklığı yaratırken, kullanıcıların problem yaşaması böylece önleniyor. Özelliği aktif hale getirmeniz için ana sayfa üzerindeyken profilinizi veya ayarlarınızı görmek için yaptığınız sağa kaydırma prosedürünü uygulamanız yeterli

Yorum yapın