Uber Şirketi Nasıl Bu Kadar Hızlı Gelişti

Uber kurulduğu günden bu yana çok büyük bir gelişme kat etmiş ve müşterilerinin beğenisini kazanmıştır. Birçok benzer firmaya nazaran çok önde olan Uber kendini geliştirmeye ve kalitesini arttırmaya devam etmektedir. Peki Uber’in bu hızlı gelişimi yakalamasındaki sebep nedir?

Sorun Çözmeye Odaklanmaları

Uber şirketinin kurucuları, Uber’i kurduklarında bazı prensipler belirlemiş ve bu prensipler neticesinde Uber’i geliştirmeye çalışmışlardır. Bu prensiplerden en temel olanı müşterinin sorununu çözmektir. Uber, bir müşterinin bir noktadan başka bir noktaya ulaştırılması işini olumlu yönde abartarak çok üst düzey seviyeye getirmiştir. Müşterinin en temel sorunları olan hız ve konfor, Uber tarafından çözülmeye çalışılmıştır.

Uber, özellikle taksi ulaşımında bulunmayan hız ve konfor özelliklerini kendinde barındırmış ve bu alanda ilerlemiştir. Uber aracının müşteriye en hızlı şekilde ulaşması için çalışmalar yapılmış ve başarılı da olunmuştur. Ayrıca Uber araçlarının minimum fiyat imkanı sağlaması için de çalışmalar yapılmıştır.

Kaliteyi Ve Ucuzluğu Birlikte Yakalamaları

Çoğu büyük firma, kalite ve fiyat ilişkisini dengeleyememişlerdir. Kaliteyi arttıran firmalar doğal olarak hizmet ücretini de arttırmışlardır. Ancak bu firmaların aksine Uber, kaliteyi arttırmış ve hizmet ücretini olabildiğince aza indirmeye çalışmıştır. Müşterilerin taksi gibi diğer ulaşım hizmeti araçları yerine Uber’i tercih etmelerinin temel nedenlerinden biri de budur.

Geleneksek Yerine Modern Olmaları

Uber özellikle teknolojiyi doğru yönde kullanma açısından olumlu bir ivme yakalamıştır. Eski tip ulaşım araçları yerine modern ve teknoloji açısından gelişmiş araçlar Uber şirketi tarafından tercih edilmiştir. Aracı ilgili müşteriye ulaştırma konusunda ise çok hassas davranılmıştır. Geleneksel yöntemler yerine modern ve yenilikçi yöntemler kullanılmıştır. Müşteri de bu yönden olumlu etkilenmiş ve Uber’i tercih etmiştir.

Doğru Personeli Doğru Müşteriye Yönlendirmeyi Başarmaları

Uber şirketi kendini her konuda geliştirmeye çalışmış ve bu çalışmalarını daima çağdaş yöntemler ile yapmıştır. Uber, müşteriye en yakın ve en uygun personelini çok çabuk bir şekilde belirlemeyi ve bu personeli müşteriye hızlıca yönlendirmeyi başarmıştır.

Uber müşterileri ile yapılan bir röportajda müşteriler, Uber’in en iyi özelliklerinden birinin hız olduğunu vurgulamışlardır. Müşteriler bu hızlı ve konforlu hizmetin devam etmesi durumunda Uber’den vazgeçmeyeceklerini belirtmişlerdir.

Uber şirketi, sunduğu kaliteli hizmet sonucunda çalışmalarının karşılığını almış ve dünyanın en büyük 25 firması arasına girmiştir. Ayrıca dünya üzerinde en çok beğenilen hizmetler kategorisinde de yerini almıştır.

Yorum yapın