Ücretsiz Domain Nasıl Alınır?

Genellikle ücretsiz domain almanın imkansız olduğu sanılır, ancak bunun bazı yöntemleri var. Eğer sizlerde ücretsiz domain yani alan adı nasıl alınır diye merak ediyorsanız bu yazımızı mutlaka okumalısınız.

Vargonen Hosting (.Com)

Vargonen Hosting firması yeni yaptığı bir kampanya ile ücretsiz olarak .com alan adı dağıtıyor. İncelediğimde wordpress hosting veya sınırsız hosting paketini almanız gerektiği söyleniyor. Aldığınız takdirde sepetinize ücretsiz olarak alan adı eklenecektir. Gerekli işlemleri yaparak hiç bir koşula ve stoğa takılmadan domaininizi kullanmaya başlayabilirsiniz. Unutmayın ki alan adları 1 – 2 yıl öncesine kıyasla pahalandı. Sizler için önerdiğim bu firma sayesinde hosting paketinizin yanında, ücretsiz domain alabilirsiniz. Ekonomik açıdan bütçenizi zorlamayacağından emin olabilirsiniz.

Freenom (.Tk .Ga .Cf .Ml .Gq)

Aslında pek güven vermeyen bu alan adlarını web sitelerinizi denemek için veya başka bir amaçla ücretsiz bir şekilde alabilirsiniz. Panelinizde sınırsız bir şekilde .tk .ga .cf .ml .gq uzantılarını eklemeniz mümkündür. Eğer ciddi bir proje yapmak istiyorsanız bu alan adlarını önermiyoruz. Üst kısımda anlattığım Vargonen firması ile ücretsiz .com alarak projelerinizi tüm Dünya’ya duyurabilirsiniz.

Com.nu (Com.nu)

Bu site sayesinde 1 yıl kullanabileceğiniz com.nu domainini edinebilirsiniz. Ancak sitenizin içerisinde sizin yönetemediğiniz reklamlar olacaktır. Buda eğer web sitenizden para kazanmak isterseniz mümkün olmayacağı anlamına geliyor. Bu siteden domain almak için yapmanız gerekenler; ilk olarak boşluk kısmına almak istediğiniz domaini yazıyorsunuz ve sepete ekliyorsunuz. İlerleyip bilgileri doldurduğunuzda 10 dakika içerisinde panelinize yansıdığını görebilirsiniz.

Yorum yapın