Ücretsiz Logo Yapmanıza Yardımcı Olacak Araçlar

Logo ihtiyacı birçok nedenden dolayı karşımıza çıkmaktadır. Ancak çok profesyonel bir logo istemiyorsanız bu iş için yüksek tutarlar ayırmanıza gerek yok. Ücretsiz logo yapmanıza yardımcı olacak araçlar ile kendi logonuzu tasarlayabilirsiniz.

Tailor Brands

Bu uygulamayı tercih ederek ücretsiz logo tasarlayabilirsiniz. Bu uygulamada aynı zamanda yapay zekada bulunmaktadır. Logo ismi, vizyonu gibi seçenekleri belirledikten sonra sizlere uyumlu seçenekler sunulmaktadır. Uygulama ücretsiz olarak tasarımı gerçekleştirmenize izin vermekte ancak logoyu indirmek için ücret ödemeniz gerekmektedir.

Bu uygulamada logonuzu tasarlayabilir, oluşturabilir, fikir üretebilirsiniz. Logonuzun ana hatları oluştuktan sonra Adobe yazılımları ile logonuzu tekrar tasarlayıp kullanabilirsiniz. Tailor Brands aracı size logo tasarlamanıza olanak sağlıyor, logo indirme işleminde ücret istiyor. İndirmeden ekran görüntüsü alarak geçici bir yöntem de uygulanabilir.

tailorbrands.com

Gimp

Logo oluşturmak için tercih edebileceğiniz bir diğer araç ise Gimp uygulamasıdır. Oldukça geniş seçeneklere sahip olması tasarımınızı daha özgün bir şekilde ortaya çıkarmanıza olanak sağlar ve birçok formatta logonuzu indirmeye olanak verir. Birçok formatta indirme seçeneği ile tüm çalışmalarınıza uyarlayabilirsiniz.

Logo çalışmasında dikkat etmeniz gereken en önemli kural, logonuzu yatay ve dikey kullanımlara uyarlamanızdır. Yani her çalışmanızda logonuzu standart bir kullanıma sokmanıza gerek yoktur.

gimp.org

Easil

Bir diğer uygulama olan Easil, kolay kullanımı ile kullanıcıların işlemlerini yürütebiliyor. Logo tasarımlarının yanı sıra afiş hazırlayabilir, Gif hazırlayabilirsiniz. Böylelikle tasarımlarınızda kullanacağınız birçok aracı Easil aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz. Online olarak hızlı ve etkili bir tasarım gerçekleştirmek için bu uygulamayı kullanabilir ve mükemmel sonuçlar ortaya çıkarabilirsiniz.

about.easil.com

Yorum yapın