Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Seyahat etmek, yeni yerler görmek ve keşfetmek hangimizin hayali değil ki… Ancak bu hayali gerçekleştirmek için çoğu zaman yeterli bütçemiz olmaz ya da var olan bütçemizi daha çok yeni yerler keşfetmek için kullanmak isteriz. Bu noktada ilk akla gelen uçak biletinden tasarruf yapmaktır. Peki, ucuz uçak bileti nasıl alınır? Bunun için nelere dikkat edilmesi gerekiyor? İşte bu soruların cevabı ve çok daha fazlası…

Seyahat Tarihlerinizi Esnetin

Uçak bileti fiyatlarını etkileyen pek çok faktör bulunmaktadır. Bunların başında da seyahat dönemleri geliyor. Özellikle Noel, Kurban Bayramı, Ramazan Bayramı ya da resmi tatillerde seyahat etmek için havayolunu tercih edecek olursanız, biletinizi ucuza almayı hayal dahi etmeyin. Çünkü bu dönemlerde uçak biletlerine olan rağbet çok fazladır. Bu durum da bahsedilen dönemlerde ucuz uçak bileti satın almayı imkânsız hale getiriyor.

Bilet Fiyatlarının Uygun Olduğu Dönemleri Takip Edin

Eğer ucuz uçak bileti bulmak istiyorsanız, bilet fiyatlarının hangi tarihlerde düştüğünü bilmenizde yarar vardır. Özellikle hafta ortasında yolculuk etmeyi tercih ederseniz, bilet fiyatından %10 kadar tasarruf edebilirsiniz. Bunun yanında özellikle çarşamba ve perşembe günlerinin öğleden sonrası için bilet almayı tercih ederseniz, uygun uçak bileti satın almanız mümkündür.

Arama Motorlarını Kullanın

Ucuz uçak bileti satın almanın bir diğer yolu ise havayolu şirketlerinin sayfalarında bulunan arama motorlarıdır. Bu arama motorlar ile karşılaştırmalar yapabilir, sizin için uygun bir zaman için uygun fiyatlı uçak bileti satın alabilirsiniz.

Biletinizi Erken Alın

Seyahatiniz için havayolunu tercih edecek olursanız, biletinizi önceden almanızı öneririz. Çünkü uçaklardaki satılan koltuk sayısı arttıkça uçak bileti fiyatları da artış göstermektedir. Bu nedenle uçak biletinize daha fazla ücret ödememek adına ucuz koltuklar satılmadan bir an önce biletinizi alın. Bu sayede uçak biletiniz çok daha ucuza gelecektir.

Alternatif Hava Limanlarını Göz Önünde Bulundurun

Günümüzde hemen hemen büyükşehirlerin hepsinde ikinci bir havalimanı yer alıyor. İkinci havalimanları çoğunlukla düşük bütçeli havayolu şirketleri tarafından kullanılıyor. Bu nedenle gideceğiniz rotada böyle bir havalimanı varsa tercih edebilirsiniz.

Yukarıda sayılanlara dikkat ettiğiniz sürece ucuz uçak bileti satın alabilir, uçuşlarınızı çok daha uyguna getirebilirsiniz.

Yorum yapın