Ucuz Uçuş Bulmanın Kanıtlanmış Yöntemleri Nedir?

Ucuz uçuşlar bulmak stresli olabilir ve basit bir süreçten uzak olabilir. Ucuz Uçuş Bulmanın Kanıtlanmış Yöntemleri

Fırsatların ve farklı arama motorlarının sayısı, ucuz uçuşlar bulma konusunda çok fazla bilgi ile birleştiğinde, bunaltıcı görünebilir.

Bu kılavuz, ucuz uçuşlar bulma işlemini basitleştirecek ve mümkün olan en ucuz fırsatı (her seferinde) bulmanıza yardımcı olmak için size kanıtlanmış tüm adımları öğretecektir.

***

Uçuşunuz genellikle seyahatinizin en büyük masrafı olacaktır . Sadece en büyük değil, en önemlisi de olabilir; bir uçuş rezervasyonu yapmazsanız, hiçbir yere gitmezsiniz ! Uçuşlar pahalı olabilir. Havayollarının sizden mümkün olduğunca çok para çekmeye çalıştığını da hissedebilirsiniz. Bununla birlikte , ucuz uçuşlar bulmak imkansız ya da ezici hissetmek zorunda değil!

Eminim hepimiz oradaydık – bilgisayarın önünde oturmak, tüm karşılaştırma web sitelerini kaydırmak, sonsuzluk gibi görünen şeyler için ucuz bir uçuş bulmak için çalışıyoruz. Bu iki nedenden dolayı berbat:

 1. Ucuz uçuşlar bulursanız sonsuzluk almamalısınız.
 2. Bu aşama eğlenceli olmalı! Beklentiyle inşa ediyorsun ve hayalini kurduğun gezi gerçek olmaya daha da yaklaşıyor!

Ama asla korkma! Ucuz uçak biletleri bulmanıza yardımcı olmak için tasarlanmış bu tekil, harika rehbere ticaretin en iyi ipuçlarını, püf noktalarını ve araçlarını bir araya getirdim.

Her gün yeni anlaşmalar yapılıyor . Bunlar, başka bir havayoluyla rekabetin bir sonucu olarak hata ücretlerini veya ucuz biletleri içerebilir . Sen ettik sadece onları aramaya ve nasıl onları bulmak için nasıl bilmek lazım.

* Tam açıklama: Bu yazıdaki bağlantıların bazıları bağlı kuruluş bağlantılarıdır, yani bu bağlantılardan biri aracılığıyla bir satın alma veya rezervasyon yaparsanız, küçük bir komisyon ücreti kazanacağım anlamına gelir. Bunun sizin için ek bir maliyeti yoktur. Yalnızca tamamen kullandığım ve / veya tamamen güvendiğim markaları / web sitelerini tanıtıyorum. Bu, siteyi ücretsiz tutmama yardımcı oluyor. Teşekkürler.

1. Seyahat Tarihlerinde Esnek Olun

Havayolları yılın en yoğun saatlerini biliyor – bu onların işi. Ucuz uçuşlar bulmak için ilk ve muhtemelen en önemli yöntem seyahat ederken esnek kalmanız ve başka kimsenin uçmayacağı tarihler seçmeye çalışmanızdır.

Fiyatlar tatil günlerinde ve çocuklar okula gitmediğinde artar. Hafta sonları genellikle hafta içi günlerden daha yoğundur ve gündüz uçuşları genellikle sabah erken veya gece geç saatlerden daha ucuzdur.

Tayland’a seyahat etmeye hazırsanız, uçuşların daha ucuz olacağı ve ülkenin diğer turistlerle daha az dolu olacağı sezon dışı seyahat etmeyi düşünün.

Herkes de seyahat etmeye çalışırsanız, ucuz uçak bileti bulabilmeniz mümkün değil!

2. Ucuz Destinasyonlar

Böylece, seyahat hatasıyla enfekte oldunuz ve dünyayı yola koymaya ve görmeye karar verdiniz . Bir sonraki engel ” nereye gidileceği ” dir.

Sen gelmiş seyahat için zaman buldum ama pek emin değiliz şeylerin bütçe tarafında .

Hem seyahat tarzınıza hem de seyahat bütçenize uygun mükemmel bir yer için beyin fırtınası yaparak ve çevrimiçi olarak arama yapmak için saatler harcamak yerine, size küçük bir yardım eli vermek için neden Skyscanner’ı (bu adamları seviyorum) kullanmıyorsunuz ? Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. Başının üzerinde Skyscanner web
 2. Kalkış planladığınız ülkeyi veya şehri yazın
 3. Müsait olduğunuz tarihleri ​​ekleyin veya “en ucuz ay” özelliğini kullanın (biraz daha fazlası)
 4. “Uçuş ara” tuşuna basın
 5. Skyscanner size ölü ucuzdan biraz daha pahalıya kadar değişen tüm farklı yerlere uçuşların bir listesini göstermelidir

Oradan kalan tek şey bir hedef ve sizin için cazip bir anlaşma seçmektir!

Yanı sıra konusunda esnek olarak ne zaman seyahat, aynı zamanda konusunda esnek kalmasını iyi bir fikirdir nereye seyahat. Bir sonraki anlaşmanın ne zaman ortaya çıkabileceğini asla bilemezsiniz. Her zaman bir yerde bir anlaşma olacak, ancak tercih edilen bir hedefe katı bir şekilde yapışırsanız bulamazsınız.

3. Budget Airlines İle Seyahat

Güven bana, arkadaşlar, bütçe havayolları ile uçan genellikle en iyi seçenektir !

Bütçe havayolları üzerindeki fırsatların genellikle aynı rotayı kullanan daha büyük havayolu şirketlerinden çok daha düşük olduğunu göreceksiniz.

Şimdi, bu küçük bir yakalama ile geliyor …

Büyük havayollarıyla uçmakla birlikte gelen lükslerin çoğuna sahip olmayacaksınız. Geniş bacak odası, ücretsiz yiyecek ve çok çeşitli harika filmleri unutun. Her zaman bu avantajlardan bazılarını yükseltme ve alma şansınız olabilir (genellikle ücretsiz değildir), ancak buna güvenmeyin.

Bunun yerine, atıştırmalıklara, içeceklere sadık kalın ve uçağa binmeden önce kendinizi bir seyahat çalma listesi yapın !

Akılda tutulması gereken bir şey, birçok bütçe havayollarının aslında uçuş karşılaştırma sitelerinde (biraz daha fazlası) yer almadığıdır, bu nedenle ucuz uçak bileti ile ilgili en iyi fırsatlarını bulmak için havayolunun sitesini tek tek kontrol ettiğinizden emin olun.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bütçe havayolları genellikle en iyi teklifleri sunsa da, biletinizin toplam fiyatına gizli ek ücretler ekleme eğilimi vardır. Buna çok dikkat etmeli ve tüm ince yazıları okuduğunuzdan ve tüm kural ve yönergelerini karşıladığınızdan emin olmalısınız!

Genellikle kontrol edilen torbalar için ücret alırlar. Kontrol edilen bagajınızı seyahat ediyorsanız veya diğer seçiminiz sadece seyahat etmek için bu ücretleri ödediğinizden emin olun .

Maliyetlerimi olabildiğince düşük tutmak için tüm ek ücretlerden kaçınmaya çalıştığım şey bu.

Birçok bütçe havayolunun da çevrimiçi check-in ile ilgili bir şeyleri var. Bunun uçuşunuz için geçerli olup olmadığını kontrol ettiğinizden emin olun, aksi takdirde ücret ödemeniz gerekebilir.

***

Bütçe havayollarının eksikliklerine rağmen, her zaman A’dan B’ye mümkün olduğunca ucuza ulaşmak için boktan bir şey olduğunu düşünüyorum. Daha sonra seyahatinizin daha önemli kısımları için paranızdan tasarruf edebilirsiniz!

İşletmedeki neredeyse tüm bütçe havayollarının bir listesini bulmak için Wikipedia’ya gidin .

Ekstra yol kat etmek ve hiçbir şeyi kaçırmamanız için sosyal medyada en sevdiğiniz bütçe havayollarına ayak uydurun ve e-posta uyarılarına da kaydolun. Bu şekilde, ucuz uçak biletleri fark edilmeden asla geçilmez.

4. Rotaniz Hakkinda Esnek Olun

Yine de daha fazla esneklik gerekiyor!

Doğrudan uçmak genellikle bir veya iki katmandan daha pahalı olacaktır. Daha uzun seyahat sürelerine katlanmak zorunda kalacaksınız, ancak daha fazla tasarruf edeceksiniz. Sen sadece planlama aşamasında fazladan çaba koymak gerekir.

İşte bu ucuz uçak biletlerinden birini bulma örneği …

ABD’den Amsterdam’a uçtuğunuzu varsayalım. Önce İngiltere’ye uçmak ve daha sonra oradan Amsterdam’a ucuz bir havayolu ile uçmak daha ucuz olabilir . Son zamanlarda Edinburgh £ Amsterdam az bir bilet (tek yön) için bir bilet rezervasyonu!

Bonus ipucu: Hedefinizin yakınındaki diğer havaalanlarına uçuş fiyatlarını kontrol edin. Oraya uçmak ve yolculuğun geri kalan kısmını otobüs veya trenle tamamlamak daha ucuz olabilir .

Bu yöntemin biraz daha fazla çaba gerektirdiğini ve daha fazla zaman alacağını unutmayın, ancak bu yöntemle 100 $ ‘dan fazla tasarruf sağlayabileceksiniz!

5. Gizli Aramalar

Bir uçuş anlaşmasının her aradığınızda daha pahalı hale gelmesinin biraz balık olduğunu düşünüyorsanız, endişelenmeyin, delirmez veya paranoyak olmazsınız. İzleniyorsun! Birisi (ya da bir şey) her hareketini izliyor!

Tamam, bu bir insan ya da bir tür casus değil! Çevrimiçi işlemleriniz çerezler tarafından izleniyor.

Bu web siteleri ve havayolları, aynı rotayı tekrar tekrar aradığınızı fark ederlerse, mümkün olduğunca hızlı bir şekilde satın alma yapmanızı ister, fiyatı yükseltir ve sizi panik moduna sokarlar.

Bunu önlemek için , kullandığınız web tarayıcısına bağlı olarak uçuşları daima gizli modda veya özel tarama modunda arayın . Bu gizli tarama pencereleri hayat kurtarıcıdır (yine de para tasarrufu), çünkü her yeni açışınızda çerezlerinizi sıfırlarlar.

Bu gizli pencerelere aşina değilseniz, normal tarayıcı pencereleri gibi çalıştıkları için anlaşılması çok kolaydır.

Gizli Arama Nasil Yapilir

 • In Chrome ve Safari web tarayıcıları yapabilirsiniz “Kontrol” (Mac’te “Command”), “Shift”, “N” tuşuna basarak gizli bir pencere açın .
 • In Firefox ve Internet Explorer web tarayıcıları, basın “Kontrol” (veya “Komut”), “Shift”, “P” .
 • Anahtar kelime kısayolları size ait değilse, yeni bir sekme açın ve tarayıcı ekranınızın üst köşesinde olması gereken açılır menüye basın ( bazı bilgisayarlarda “Dosya” ya basabilirsiniz ) ve “Yeni Gizli Pencere” yi tıklayabilirsiniz “Veya” Özel Tarama Penceresi “ .

Bu, ucuz uçuşlar bulurken sahip olmanız gereken en mükemmel araçtır, çünkü bu şekilde bilgileriniz izlenmez ve bu altın fırsatlar ortadan kalkmaz!

Bir kereden fazla arama yapacaksanız (gizli pencerelerde bile) tüm sekmelerinizi kapattığınızdan ve bir sonraki oturumunuzun başlangıcında tekrar açtığınızdan emin olun. Bu, önceki işlemlerinizin “hatırlanmadığından” ve fiyatların tekrar taranmaya başlamamasını sağlayacaktır.

6. En İyi Uçuş Arama Motorlarini Kullanin

Ne yazık ki, uçuş rezervasyonu söz konusu olduğunda mükemmel bir arama motoru yoktur. Birçoğu bütçe havayollarını göstermiyor. Bazıları İngilizce olmayan rezervasyonlar göstermez.

Gerçek şu ki, her zaman en iyi teklifi sunan tek bir uçuş karşılaştırma sitesi yoktur. Eğer olsaydı, başkalarına ihtiyacımız olmazdı, değil mi?

Ucuz uçuşlar ararken birkaçını kullanmanıza yardımcı olur, ancak çok fazla seçenekle boğuşmak veya bilgisayar ekranınızda açtığınız sekme sayısıyla boğulmuş hissetmek istemezsiniz. Bundan kaçınmanıza yardımcı olmak için, ucuz uçuşlar bulma arayışınızda size yardımcı olacak en iyi arama motorlarından birkaçını listeledim!

Kullanılacak En İyi Ürünler

Skyscanner’ı büyük olasılıkla duyduğunuzu biliyorum ve muhtemelen uçuş arama motorlarının en popüleridir, ancak aramanızı Momondo ile başlatmanızı tavsiye ederim . Bu adamları sadece geçen yıl keşfettim ama çoğu zaman en iyi anlaşmalara sahip gibi görünüyorlar. Bunun bir nedeni , aramalarında bütçe havayolları sunmaları olabilir .

Bildiğim çoğu seyahat uzmanı Momondo’yu ucuz uçuşlar bulmak için başlangıç ​​noktası olarak kullanıyor.

En iyi arama motorları genellikle herhangi bir havayoluna bağlantısı olmayanlardır . Bu onları en az önyargılı yapar.

7. Skyscanner’ın “En Ucuz Ay” Özelliğini Kullanın

Orada en ucuz uçuşların belirli bir günde belirli bir saatte satıldığını iddia eden tonlarca makale bulacaksınız (Salı sabahı gibi).

Gerçek şu ki, bu teorilerin tutarlılığı yoktur. Yani, hafta ortası uçmak genellikle daha ucuzdur, ancak bunun nedeni hafta sonlarının kaçınılmaz olarak daha yoğun ve daha popüler olmasıdır.

Daha kolay olan, bir ay boyunca tüm bilet fiyatlarını görüntülemek ve oradan en ucuz günleri seçmek.

Neyse ki Skyscanner (yine kurtarmaya) tam olarak bunu yapmanızı sağlayan bir özelliğe sahiptir. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. Başının üzerinde Skyscanner web (indirmenizi de uygulamasında yapabilirsiniz)
 2. Uçuş yaptığınız şehirleri koyun
 3. “Tek yön” seçeneğini tıklayın. Bir dönüş bileti alsanız bile bunu yapın, çünkü sadece önce uçmak için en ucuz tarihleri ​​görmek istiyorsunuz.
 4. “Kalkışlar” ı tıklayın ve “en ucuz ay” ı seçin
 5. “Arama uçuşları” nı tıklayın ve tüm ayın uçuşları açılır ve en ucuz kalkış tarihlerini bulmak için etrafa göz atabilirsiniz.

8. Havayolu Ödül Programlarina Kaydolun

Bu, ücretsiz uçuşlar ve yükseltmeler kazanmak için harika bir yoldur . Süper sık ​​seyahat eden biri olmasanız bile, bunlardan bazılarına bakmak hala iyi bir fikirdir

Eğer düzenli olarak belirli bir havayolu ile uçmak, bu iyi bir fikirdir imzalanacak ecirleri programına. Bu , onlarla veya ortak havayollarından biriyle her uçtuğunuzda mil kazanacağınız anlamına gelir. Bunlar daha sonra olabilir kullanılacak serbest veya – – gelecekte uçuşlar bile ucuza alır.

Ucuz uçuşlar bulmak için bu gelişmiş yöntem hakkında daha fazla bilgi edinmek için sizi her konuda puan, ödül ve seyahat korsanlığı konusunda uzmana götürüyorum.

9. Bültenlere Kayit Olun

Belirli posta listelerine katılmak, serbest bırakılan özel fırsatları asla kaçırmayacağınız anlamına gelir . Bu fırsatlar genellikle sınırlı bir süre için geçerlidir, bu nedenle erişim sağlamanın tek yolu bu posta listelerine kaydolmaktır .

Hiçbirimizin gelen kutumuzda çok fazla şey olmasını sevmediğimizi biliyorum ama bunu yapmak gerçekten işe yarayabilir. Geçen gün, 247 £ (327 $) için New York’a (İngiltere’den) gidiş-dönüş bir uçuş buldum!

Başlamak için iyi olanlar:

10. Son Dakika İçin Rezervasyon Yapmaktan Kaçinin

Uluslararası uçak bileti satın almak için en iyi zaman yok. Bu efsaneyi hemen ezmek istedim!

Uçuş rezervasyonu için son dakikaya kadar beklemenizi söyleyen herkes çok yanlıştı!

Bu nadiren olur, çünkü havayolları son dakika bilet rezervasyonu yapan herkesin bir uçuş için umutsuz olduğunu bilir, böylece fiyatı yükseltebilirler.

Zihninizi bir hedefte belirlediyseniz ve ne zaman yola çıkacağınızı biliyorsanız, beklemeyin. Sadece bu uçuşlarý alýn.

Genel bir kural, sezon dışında seyahat ediyorsanız yaklaşık altı ila sekiz hafta önceden rezervasyon yapmaktır. Yoğun sezonda seyahat ediyorsanız, yaklaşık on iki hafta önceden rezervasyon yaptırın. Yine, bu taş değil. Uçuş fiyatları ile ilgili dalgalanmalar.

Ama ne yaparsanız yapın, biletlerinizi rezerve etmek için yola çıkmadan önceki güne kadar beklemeyin.

11. Hata Ücretleri Ve Gizli Uçuş

İnanılmaz derecede ucuz uçak biletleri yanlışlıkla çıkarılsaydı ne kadar iyi olurdu ?

Gerçek olamayacak kadar iyi mi?

Peki, olur!

Birinin yanlış fiyatı girmesinin veya başka bir şeyin yanlış gitmesinin sonucu olsun, hata ücretleri uçuşlarda büyük ve beklenmedik bir indirim sağlayabilir! Onları nasıl bulacağınızı bilmeniz gerekiyor.

Nasıl Bulunur?

Airfarewatchdog ve Gizli Uçuşları kullanın . Bu uçuş fırsatı web sitelerine gidin ve e-posta uyarıları için kaydolun. Size yanlışlıkla serbest bırakılan tüm uçuş fırsatlarını göndereceklerdir.

Bu hata ücretlerinden uzun süre beklemeyeceğinden, bu ikisinden birinden e-posta aldığınızda hazır olun. Bu son derece ucuz son dakika uçuşları bulmak için harika bir yol olabilir!

Açıkçası, bu fikre sahip olan tek kişi sen olmayacaksın. Ayrıca, havayolları böyle hatalar yapmayı sevmezler ve sorunu her zaman mümkün olduğunca çabuk çözmeye çalışırlar.

Bu nedenle, özel anlaşmayı karalamak için hem havayollarını hem de diğer aç bütçe yolcularını geride bırakmanız gerekiyor!

İyi şanslar!

14. Öğrenci İndirimleri

Öğrenciyseniz, kullanabileceğiniz çok sayıda indirim olacaktır.

Ucuz uçak bileti bulmanıza yardımcı olacak birçok kaynağa sahip STA Travel gibi web sitelerini kontrol edin ve bunun gibi yerlerde sizin için çok sayıda indirim var.

Japonya’ya seyahatimi planlarken, STA bu süre zarfında bana çok yardımcı oldu ve temelde benim için uçuşları sıraladı. Onların müşteri hizmetleri birinci sınıf ve yol boyunca herhangi bir sorun ile size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

15: Ayrı Ayrı Rezervasyon Yapın

Her seferinde yalnızca bir bilet ayırtın. Aynı anda birden fazla kişi için yapılan rezervasyonlar, ayrı ayrı yapılan rezervasyonlara kıyasla genellikle daha yüksek bir toplamla sonuçlanır .

Diyelim ki siz ve arkadaşlarınızdan üçü hafta sonu için gidiyorsunuz. Birlikte ucuz uçuşlar bulmaya karar verdiniz. Aynı uçuşta dört bilet bulursanız, bunlar aşağıdaki gibi olabilir:

 1. 300 $
 2. $ 210
 3. $ 380
 4. 450 $

Biletler için bu fiyatları ücretlendirmek yerine , havayolu sadece en yüksek bilet fiyatına yuvarlanacaktır . Bu durumda, sizden her biri 450 $ tahsil edilecektir.

Bu örnekte, her bir rezervasyon için ayrı ayrı 460 $ tasarruf edebilirsiniz .

Endişelenmeyin, bir aile olarak seyahat ediyorsanız, rezervasyon işleminde daha sonra her zaman kendi koltuklarınızı seçme seçeneğiniz olacaktır!

16. Yabanci Para Birimlerinde Bilet Ara

Yerel para biriminiz şu anda dünyadaki diğer birçok ülkeye karşı güçlü ise, diğer daha zayıf ülkelerde ucuz uçuşlar bulmaya değer.

Bu yöntem her zaman işe yaramaz, ancak potansiyel tasarrufları düşündüğünüzde kesinlikle denemeye değer. Tek bir uçuşta kolayca birkaç yüz kurtarabilirsiniz!

Döviz cinsinden rezervasyon yaparken, birçok kartın ve bankanın döviz ücreti talep edeceğini unutmayın. Kararınızı verirken bunu tartın veya uçuş için ücret talep etmeyen bir kartla rezervasyon yapmaya çalışın.

17. Fiyatınıza Sadık Kalın

Bir uçuş için ideal fiyatınızın ne olduğunu bilmek mantıklı.

Gerçekçi olun. Sadece “100 doların altına düşmesini bekleyeceğim çünkü zamanın% 99,9’u bunu yapmayacak!

Uçuşunuz ideal fiyatınıza ulaştığında, devam edin ve biletinizi ayırtın. Bu sizi uzak tutmanızı, daha da ucuz olmasını bekler. Bu muhtemelen insanları yakalayan bir numaralı şeydir. Çok uzun süre beklerler ve sonunda çok fazla ödeme yaparlar.

Oraya geldiğinde, ucuz uçuşlar bulmak, gittiğinizde nereye gittiğiniz ve rezervasyon işlemine nasıl gittiğiniz konusunda akıllı, mantıklı ve esnek olmaktır. Bu kılavuzdaki ipuçlarını izleyin, bir daha asla uçuş için fazla ödeme yapmayacaksınız. Tüm uçak biletleri ucuz!

Ayrıca, ucuz uçak bileti aramak için saatler harcamanıza gerek yok. Kendi seyahatlerim için ucuz uçuşlar bulurken tereddüt etmemeye çalışıyorum ve genellikle bir saatten fazla arama ve rezervasyon yapmam gerekecek. Bundan daha fazla zaman harcıyorsanız, muhtemelen aşırı düşünüyor veya kendinizi ikinci sanıyorsunuz.

Sadece yap. Seçiminizden emin olun. En iyi uygulamaları izlediğinizi ve mümkün olan en ucuz uçuşu bulmak için elinizden geleni yaptığınızı bilin. Rezervasyon yapın ve devam edin.

Yorum yapın