Udemy İle Nasıl Para Kazanılır?

Uzman olduğunuz bir konuda ders vererek para kazanabilirsiniz. Bunun için size sadece bir bilgisayar ve internet gereklidir. Ardından konuyu anlatıp parayı kazanabilirsiniz.

Kurs İçeriği Seçme

Udemy üzerinden para kazanmak için ilk önce bir konuya hakim olmalı ve o konuda ders verecek düzeye gelmelisiniz. Ardından bu konuyu çeşitli alt başlıklar haline getirerek düzenlemelisiniz. Son olarak bu konuyu anlatıp video haline getirdikten sonra Udemy platformuna yükleyebilirsiniz.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Kursunuzda sürekli aynı konuları tekrar etmekten kaçının.
  • Sıkıcı ve gereksiz konulara girmeyin. Sadece konunuza odaklanın.
  • Ders içeriğinde olmayan şeyleri tanıtım bölümüne yazmayın.
  • Kesinlikle uzmanlığınız dışındaki konularda ders vermeyin.
  • Kursunuzun süresini çok uzun veya çok kısa tutmayın.
  • Önemli yerlerin kullanıcıların her zaman erişebileceği başka bir yerde de yayınlayın.

Eğer bu yazanlara dikkat etmezseniz kullanıcılar sizin dersinizde sıkılır. Bu da dersinize kötü yorum yapmalarına neden olur. Kötü yorumlar gelmeye devam ettikçe kursunuzun satılma oranı düşecek ve bir süre sonra hiç satılmayacaktır. Bu da sizin para kazanmanızı büyük oranda düşürür.

Daha Fazla Satış Yapma

Daha fazla satış yapmaktaki en büyük etken kursunuzun tanıtım videosudur. Tanıtım videosunu öyle bir şekilde yapmalısınız ki insanlar sizin videonuzu izlediğinde kursunuzu alacak kıvama gelmeli.

Bunun dışında ucuz fiyatlı reklamlar ile kursunuza kullanıcı çekebilir ve bu kullanıcıların sizin kursunuzu satın almalarını sağlayabilirsiniz. Udemy ile anlaşıp kursunuzu sitenin en başına koydurabilir veya arama kısmında kursunuzu yukarılara çıkartabilirsiniz. Ama reklamlara kursunuzdan kazanabileceğiniz paradan daha fazlasını vermekten kaçının. Eğer bir mucize olup kursunuzun olduğundan fazla satılmazsa zarara girebilirsiniz.

Kursunuzu sosyal medya hesaplarınızda paylaşıp buradan da kursunuza kullanıcı çekebilirsiniz. Eğer büyük bir kitleye sahip değilseniz kursunuzun konusuyla ilgili başka bir sosyal medya hesabına reklam verebilirsiniz. Konunuzla uygun kullanıcılara ne kadar fazla ulaşırsanız kursunuzun satılma oranı o kadar artar.

Kursunuzu ilk başlarda ve satın alma oranının düşük olduğu zamanlarda indirim ile yayınlayın. Çünkü çoğu insan bir şeyde indirim gördüğünde meraklanır ve incelemek ister.

Yorum yapın