Ukrayna Otel Fiyatları Nedir? En Ucuz Oteller Nelerdir?

Tatil planınızı yaparken Ukrayna’da otel fiyatları hakkında araştırma yapmadınız mı?

Ukrayna’nın Otelleri

Ukrayna, son yıllarda sovyetlerinden etkisinden kurtulup bir Avrupa ülkesi olma yolunda büyük adımlarla ilerliyor. Dış ülkelerle iyi ilişkiler kurması ve Avrupa birliği anlaşması da ülkeye daha çok turist çekmesine ve yatırıma öncülük ediyor. Ukrayna’da her ay otel zincirlerine bir yenisi ekleniyor, ister küçük veya ister büyük olsun tüm şehirlerde lüks otellerle karşılaşmanız sürpriz olmaz. Ukrayna otellerinde çalışan personeller profesyonel, İngilizce bilen ve turizm okuyan kişilerden oluşmaktadır. Avrupa ilişkileri iyi yönde giden Ukrayna, her yıl ülkesine turist çekmeyi büyük ölçüde başarıyor. En popülerleri 5-6 yıldızlı oteller olsa da tatil köyleri, butik oteller, hosteller gibi yerlerde büyük bir ilgi görmektedir.

Ukrayna’da Otel Fiyatları

Genellikle, gezginler yer seçimi yaparken iki şeye dikkat etmektedir, bazı kişiler lüks ve konforlu olmasına dikkat ederken kimileri için ise maliyeti önemli. Bu konudan dolayı Ukrayna’da, otel fiyatları hakkında bilgi vereceğim. Otellerin Türkiye ile fiyatları kıyaslandığında elbette arada büyük farklar olabiliyor. Örnek vermemiz gerekirse Ukrayna’nın başkenti olan Kiev’de 5 yıldızlı bir otelin günlük ücreti 250 dolar gibi bir maliyetten başlıyor. Kendi ülkemizle bu fiyatları karşılaştırdığımız da elbette Türkiye’de daha uygun fiyatlara oteller bulunuyor. Eğer orta sınıf otel ve butikler tercih edersek çok uygun fiyatlara konaklama yerleri bulabiliriz. Örnek verecek olursak şehir merkezine yakın 2 kişilik bir otelde 75 TL den başlayan fiyatlara bulabilmeniz mümkün.

Ukrayna Parasıyla Otel Fiyatları Kaç Grivna?

Orta halli otel fiyatları, 500 grivnadan başlayıp 5.000 grivnaya kadar çıkabiliyor. Bu da 65 TL ve 655 TL arasında değişmektedir. Eğer 5 yıldızlı lüks otelleri tercih ederseniz 10.000 Grivna ile başlayıp 50.000 Grivna’ya kadar yükselebiliyor. Türk lirası olarak hesapladığımız da 1311 TL ve 6557 TL arasında değişmektedir. Bu rakamlar gözünüzü sakın korkutmasın çünkü bunlar Ukrayna’nın en lüks otellerinde geçerli bir fiyat listesidir. Orta halli çok güzel otel ve butikler bulunmaktadır. Eğer ucuz bir otel arıyorsanız booking sitesinde yapılan kampanyaları kaçırmamanızı öneririm. Belli zamanlarda %60 lara kadar indirimler olmaktadır.

Yorum yapın