Ukrayna’da Hangi Şehirlere Gidilmeli?

Ukrayna’da hangi şehirlere gidilmeli? sorusunu yanıtlayacak olursak, Ukrayna’da kalacağınız süreye veya o ülkenin dilini bilip bilmemenize göre değişiklik gösterir. Eğer Rusça ve Ukraynaca bilmiyorsanız listemizin en başında gelen şehirlerden birincisi tabi ki Odessa, 2. Şehir ise Kiev’dir. Çünkü bu iki şehir turistik olduğu için dil problemini en aza indiren bölgelerdir. İngilizce diliyle bu şehirlerde derdinizi ve isteklerinizi anlatmanız daha kolay olur diğer şehirlerle kıyaslandığında bu şehirlerde İngilizce, dil bilen sayısı daha fazladır hatta bazı mekanlarda Türkçe menüler ve yazılar bile bulunmaktadır.

Peki Hangi Şehirlere Gidilmesi Önerilir?

Ukrayna’da Kiev, Odessa hariç Kharkiv ve Lviv gibi şehirlerde tercih edilmektedir. Bunun hakkında sizlerden biraz bahsetmek istiyorum. Eğer deniz, kum, güneş ve plajlarda sabaha kadar süren gece partilerini seviyorsanız Odessa şehri tam da size göre bir şehir. Gece kulüpleri, dans şovları ve masaj salonlarını seviyorsanız Kiev şehrini ziyaret etmeyi unutmayın. Eğer bunlardan uzaksanız, tarihi mekanları, müzeleri ve konaklamayı seviyorsanız Kharkiv ve Lviv şehri tam size göre sakin ve huzurlu şehirlerdir. Dnepropetrovsk ve Zaporijya şehirlerinde Kazaklardan ve Türk kültüründen kalan tarihi yerleri gezip görebilirsiniz. Ukrayna’nın en güzel kızlarına burada rastlamanız tesadüf olmaz. Bu şehirlerin içine girdiğinizde kendinizi büyük ve geniş caddelerde insanların arasında bularak gününüzü geçirebilirsiniz. Kiev ve Odessa kadar popüler olmasa da bu şehirlerde de gece hayatına atılabilir, barlar ve ev partilerine katılıp zaman geçirebilirsiniz.

Ukrayna’da Hangi Şehirlerde Tatil Yapılabilir?

Eğer anlayacak ve anlatacak kadar Rusça diline hakimseniz, Ukrayna’nın turistlerin tercih etmediği kasaba ve köy gibi yerleri tercih edebilirsiniz. Şehirde yaşayan insanlarla kıyasen bu küçük kentlerde hayat daha farklı. Türkiye’den geldiğinizi duyduklarında size daha bir farklı bakış açısıyla ve merakla bakacaklardır, ancak Rusça veya Ukraynaca diline hakim değilseniz büyük kentler sizin için daha ideal bir seçim olur.

Lviv Gece Hayatı Maliyeti ve Fiyatları

Ukrayna için en fazla iki soru var. Birincisi, Ukrayna’da nasıl kız tavlanır? İkincisi gece hayatıdır.

Yorum yapın