Ultrasonda Bebek Ne Zaman Görülür?

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

Doğal olarak anne adayları bebeğini merak eder ve anne bebeğini karnında görmek ister sadece anneler değil baba adayları da yavrusunu anne karnında gebelik kesesinde görmek ister. Çiftler bu yönteme bebekleri var mı? yok mu? emin olmak için başvurur bu aşamadan sonra merak edilen bebeğin cinsiyetidir yani kız mı? erkek mi?. Doğal olarak merak etmeyen yoktur sanırım. Kısaca sizlere gebelik kesesi ne zaman görülür, bebeğin kalp atışları ne zaman duyulur ve cinsiyeti ne zaman belli olur anlatacağım.

Ultrasonda Gebelik Kesesi Ne Zaman Görülür?

Adet döneminin gecikmesinden ve gebelik kesinleştikten sonra Ultrasonda ilk olarak 5 veya 6 hafta sonra gebelik kesesi görülür. Yanlış anlaşılmasın diye tekrar belirtiyorum bebek değil gebelik kesesi görülebilir.

Bebeğin Kalp Atışları Ne Zaman Duyulur?

Gebelik dönemi 6 hafta 4 günlük olması halinde karından yapılan ultrasonografi sayesinde kalp atışları duyulabilir. Bebeğin kalp atışları anne ve baba adaylarını apayrı heyecan saracağından eminim. 8 Hafta sonrasında hareketleri de izlenebilir.

Bebeğin Cinsiyeti Ne Zaman Belli Olur?

Merak edilen diğer konuda bebeğin cinsiyeti ailelerde cinsiyet anne ve baba tarafını hep ikiye bölmüştür. Birisi kız olmasının ister diğer taraf ise erkek yani zor durumda kalan hep anne ve babalardır olsun dert olsun da böyle olsun değil mi? Evet bebeğin cinsiyeti 12. haftadan itibaren vajinal ultrason ile veya 16. haftadan itibaren karından yapılan ultrason ile net olarak görülebilir. Aslında cinsiyet önemli değildir sağlıklı doğması ve hayırlı bir evlat olması her şeyden önemlidir. Kız olsun erkek olsun canları sağ olsun yeter.

Yorum yapın