Unutulmaz 10 Muhteşem Çizgi Dizi Nedir?

Hepimizin küçükken izlediği ve etkisi altında kaldığı çizgi filmler olmuştur. Şimdi bile aklımıza görünce keşke tekrar çıksa da izlesek diyenler olacaktır. Gerçekten kaliteli yapımlardı. Şimdiki çizgi dizilere bakıp kıyaslamak mümkün bile değil. Size o eski günleri bir nebze de olsa yaşatabilmek için bu güzel listeyi hazırladık. Kendinizi hazırlasanız iyi olur az sonra bazı arkadaşlar duygulanacak.

  1. Listemizin ilk sırasında yanlız kovboy Red Kit bulunmakta. Gölgesinden bile daha hızlı silah çeken bu adam atı Düldül ve köpeği Rintintin ile Daltonların peşinde az koşmadı. Daltonlarda hatırladığınız gibi dört kardeş dizi boyunca banka soymaya ve Red Kit’ten kurtulmaya çalışmışlar. İnsanların çoğu dalton kardeşlerin isimlerini unutsa da biz size söyleyelimJoe Dalton: En ufak olan dalton olan joe gruptaki bütün kararları verir aynı zamanda dalton kardeşler arasında en zeki olandır. Çabuk ve çok sinirlenir.William Dalton: Grupta etkin bir rolü olmamasına karşın Joe sinirlendiğinde sakinleştirmeye çalışır.Jack Dalton: Bu daltonda william kardeşi ile aynı özelliklere sahiptir. Averell Dalton: Grubun en uzunu ve en aptal olan daltondur. Sürekli yemek yer.
  2. Bir karınca ne kadar güçlü olabilir ki ? Atom karınca bize bunu fazlasıyla göstermişti tek başına tankları kaldırabilen ve gücü bittiğinde evine gelip ağırlık çalışan bu karıncayı da unutmadık.
  3. Ispanak ile güçlenen ve çocuklara sebze yemenin iyi bir şey olduğunu anlatmaya çalışan Temel Reis, Safinaz için Kaba Sakal ile girdiği amansız mücadele hepimizi bir dönem ekranlara kilitlerdi.
  4. İşte geldik benim favorim olan diziye bazı arkadaşlar bana kızabilir bu bir çizgi film değil animedir. Yugi büyük babasından aldığı bir bulmacayı çözer ve bu bulmacanın içindeki ruh ile birlikte Düello canavarları adında bir oyun oynar bu oyun kartlarla ve kartların içindeki canavarlarla oynanıyordu. Keşke gine televizyonu açtığımda karşıma gelse diye içimden geçiririm.
  5. Kaptan Tsubasa futbol meraklısı bir çocuktur. Mahalle takımında başlayan futbol tutkusu milli takıma kadar uzanır en büyük hayali olan ülkesini temsil etme ve futbolda en tepeye çıkmaktır. Maçlar genelde 2/1 veya 1/2 biter ve eğitici bir çizgi filmdir Dünya’nın yuvarlak olduğunu anlayabilirsiniz. Topun atılan şutlardan sonra şekil değiştirmesini saymıyorum bile.
  6. Beyblade metal disklerle oynanan ve bu metal disklerin birbirlerini durdurmaya çalıştığı güzel bir oyun. Karakterlerimiz bu oyunu oynuyor zevkli ve eğlenceli bir çizgi filmdi.
  7. Unutulmaz çizgi film denince akla ilk gelenlerden pokemon tabiki Bu çizgi filmin Türkiye’de anısı büyüktür. Ben Pikaçuyum diyerek camdan atlayan o çocuğu unutmak imkansız bu olay üzerine Türkiye’de final bölümü bile oynatılmadan yayından kaldırılmıştı. Karakterler çevrelerinden buldukları pokemonları topların içine hapsediyor ve bu yakaladıkları canavarları düellolarda kullanıyorlardı.
  8. İzlerken zevk aldığım çizgi filmlerden biriydi gerçekten en güzel yanı ise çoğu çizgi film kahramanının aynı sahnede olmasıydı. Değerli’nin yaptığı hilelerden sonra ki gülüşü çok hoşumuza giderdi. O gülüşü kim unutabilir ki.
  9. Konuşmaların olmadığı bu güzel çizgi film keşke hala devam etse dediğimiz başka bir yapım. Şarkısının hala aklımda olduğu ve bu yazıları yazarken mırıldandığım aklımıza kazınan güzel bir çizgi filmdi.
  10. Cedric sıradan bir ailenin zeki ve tembel tek çocuğudur. Büyük babasıyla beraber yaşarlar büyük babası eski demir yolu işçisi ve bilgili bir adam olduğu için Cedric’e kızlar ve hayat konusunda taktikler verir.

Yorum yapın