Valorant Sürüm Uyumsuzluğu Hatası Nasıl Çözülür?

Bu yazımızda Valorant oyunu oynayan kişilerin karşısına çıkan sürüm uyumsuzluğu hatası için çözüm yöntemlerinden bahsedeceğiz. Sizde bu hatayla karşılaşıyorsanız çözümünü bu yazımızda bulabilirsiniz.

Son günlerde Valorant oynayan kişiler çeşitli hatalar aldıklarını bildiriyorlar. Bu hatalardan biride sürüm uyumsuzluğu hatası olarak oyuncuların karşısına çıkıyor. Valorant oyunu 2 Haziran tarihinde Riot Games tarafından tam sürüm olarak indirmeye açmıştı. Oyun henüz yeni olduğu için oyuncuların karşısına çeşitli hatalar çıkmaktadır. Bu hatalar gelen yeni güncellemelerle birlikte azalacaktır. Sizler için internette aldığınız bu hatanın çözüm yollarını bulduk.

Valorant oynayan kişilerin bu hatayla karşılaşmasının sebebi ekran kartlarının sürücülerinin güncel olmaması. Valorant oyununu oynayabilmeniz için kullandığınız ekran kartının sürücüsü güncel olmalıdır.

Valorant oyununa girdikten sonra aldığınız sürüm uyumsuzluğu hatasının çözümü aslında göründüğü kadar zor değil. Çok kolay bir şekilde bu hatadan kurtulabilirsiniz. Oyuncuların karşısına çıkan bu hatada ekran kartı sürümünüzün 342.01 olduğu yazıyor ve hemen altında 398.36 sürümüne sahip olmanız gerektiği yazıyor. Yani bu hatadan kurtulmak için ekran kartı sürücünüzü güncellemeniz gerekiyor.

Valorant Hakkında Bilgi

FPS türünde olan Valorant oyunu Riot Games tarafından geliştirilmiştir. Oyunun tam sürümü 2 Haziran 2020 tarihinde çıkmıştır. Valorant sadece PC üzerinden oynanabiliyor. Henüz konsollar için çıkmış değil. Sizlerde bu oyunu beğendiyseniz Riot Games’in resmi internet sitesine gidip ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

Yorum yapın