Valorant Tam Ekran Olmuyor Hatası Çözümü Nedir?

Riot Games tarafından 2 haziran tarihinde tam sürüm olarak çıkarılan Valorant oyunu son günlerin popüler oyunu olmuş durumda.

FPS türünde yer alan Valorant oyunu CSGO ve Paladins gibi oyunlara benzerliğiyle dikkat çekiyor. Ayrıca oyun kapalı beta olarak ilk çıktığı zamanlarda canlı yayın platformu olan Twitch üzerinde en çok izlenen oyunlardan biri olmuştu ve rekor kırmayı başarmıştı. Sizlerde Valorant oyununda tam ekran olmuyor hatasını alıyorsanız çözümünü bu yazımızda öğrenebilirsiniz.

Oyuncuların karşısına çıkan tam ekran olmuyor hatası kapalı beta sürümünde de yer alıyordu. Durum böyle olunca da oyuncuların istemediği sonuçlar ortaya çıkıyor. Bu hatanın net bir çözüm yolu maalesef şuan için bulunmuyor.

Bizler internette işe yarayabilecek bir kaç çözüm yolunu bulduk. Aşağıdan çözüm yollarına deneyerek sizde aldığınız bu sinir bozucu hatadan kurtulabilirsiniz.

  • Valorant oyununa girdikten sonra grafik ayarlardan çözünürlüğü en üste alın. Bunu yapmanıza rağmen yeniden hata alıyorsanız tüm çözünürlük ayarlarını deneyiniz.
  • Tam ekran ayarını yapamıyorsanız pencereli ekran olarak oynayınız.
  • Ekran kartınızın sürücüsünün güncel olup olmadığını kontrol edin. Eğer ekran kartınız güncel değilse güncelleyiniz.

Yukarıda yazdığımız yöntemleri uygularsanız sorun büyük ihtimalle çözülmüş olacaktır. Fakat yeniden aynı hatayı alıyorsanız Riot Games‘e mail atarak aldığınız bu sorunu bildirebilirsiniz.

Valorant Hakkında Bilgi

FPS türünde olan Valorant oyunu Riot Games tarafından geliştirilmiştir. Oyunun tam sürümü 2 Haziran 2020 tarihinde çıkmıştır. Valorant sadece PC üzerinden oynanabiliyor. Henüz konsollar için çıkmış değil. Sizlerde bu oyunu beğendiyseniz Riot Games’in resmi internet sitesine gidip ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

Yorum yapın