Valorant Turnuvası İçin Geri Sayım Başladı

Riot Games’in geliştirdiği taktiksel nişancılık oyunu için ilk resmi turnuva düzenleniyor. En iyi valorant oyuncularının kıyasıya rekabet edeceği turnuvada oyuncular ilk şampiyon olma unvanına kavuşacaklar.

First Strike, Riot games’in popüler olan oyunlarından biri olan valorant için organize ettiği ve kendisinin yöneteceği ilk turnuva olacak. Çok fazla bölgenin katılımı ile gerçekleşecek olan küresel bir turnuva olacak. Turnuvanın formatı belli oldu.

Turnuva Nasıl Gerçekleşecek?

Turnuva 22 Ekim tarihinde, 1. açık elemeleri ile başlayacak ve Ekim, Kasım aylarında devam eden toplam 4 açık elemeden başarı ile ayrılan 8 takım 3-6 Aralık tarihlerinde First Strike Finallerinde şampiyon olmak için marifetlerini gösterecekler.

1. açık elemeler 22-28 Ekimde, 2. açık elemeler 3-8 Kasımda, 3. açık elemeler 10-15 Kasımda ve 4. açık elemeler 17-22 Kasım tarihleri arasında oynanacak. Bütün açık elemeler için ayrı kayıt açılacak ve her eleme için 512 takım katılabilecek.

Her açık elemede en iyi 16 takım belli olana kadar Bo1 şeklinde devam edecek. Takımlar son 16’ya kaldıkları zaman Bo3 şeklinde karşılaşmaya devam edecekler. Açık eleme mücadeleleri, açık eleme finallerinden sonra canlı yayınlanmaya başlayacak. 3-6 Aralıkta gerçekleşecek finallerde son 8’e kalan takımlar Bo3 formatında mücadele edecekler.

Turnuva Katılım Koşulları Neler?

16 yaşını doldurmuş Ölümsüz 1 seviye ve üstüne sahip oyuncular turnuvaya kayıt sağlayabilecekler. Turnuvaya katılacak takımların oyuncuları içerisinde en az 3 Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı aranacak. Turnuva hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için buradan valorant sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yapın