Veliler Özel Ders Hocası Ararken Nelere Dikkat Etmeleri Gerekir?

Veliler özel ders hocası ararken nelere dikkat etmeleri gerekir? Öncelikle çocuğun hangi ders ile ilgili gerçekten bir takviyeye ihtiyacı olduğunu belirlemelisiniz.

Bunu çocuğunuza sorarak yapmanızda fayda var. Çünkü çocuk kendini yetersiz gördüğü dersi sizden daha iyi biliyordur.

Bu aşamayı geçtiniz ve takviye alınacak dersin hangisi olduğuna karar verdiniz. İkinci aşama ilgili dersin uzmanı bir öğretmen aramaya başlamak.

Bunun için yakınlarınıza danışabilir çocuğunuzun gittiği okuldaki öğretmenlerden yardım isteyebilir ya da interneti kullanabilirsiniz. Artık internet üzerinden bu hizmeti sağlayan birçok site var. Bu siteleri öncelikle inceleyebilir karşılaştırmalar yapabilir arayıp bir ön görüşme yapabilirsiniz.

Çocuğunuzun bayan bir öğretmen ile mi yoksa erkek bir öğretmen ile mi daha rahat olacağına dair sorusunun cevabını yine çocuğunuzdan alabilirsiniz. Bu aşamaları geçtikten sonra bulduğunuz öğretmenlerin kendi eğitimlerine referanslarına mesleki tecrübelerine bakabilirsiniz.

Arayıp bir görüşme yapabilir çocuğunuzun yapısından ve seviyesinden bahsedebilir bu durumda ona yardımcı olup / olamayacağını sorabilirsiniz. Nasıl bir eğitim metodu belirlediğini öğrenebilirsiniz. Ders saati ve ücreti hakkında merak ettiklerinizi sorabilir öğretmenin ders verdiği bazı öğrencilerin velileri ile görüşmeyi talep edebilirsiniz.

En sık arama yöntemi referans üzerine olanlardır. Birilerinin tavsiyesi ile bulunan hocalar her zaman daha güvenilir gibi görünüyorlar. Çocuğun öğretmeni gördüğü andan itibaren ele vereceği ipuçları da önemlidir. Bu yüzden dersten önce bir tanışma görüşmesi ayarlanabilir öğretmen ile çocuk tanıştırılabilir.

Çünkü çocuğunuzun öğretmen ile enerjisinin tutması çok önemlidir. Özel ders alacak çocuk kendi evinde ve alıştığı bir ortamda ders alırsa çok daha faydalı olacaktır. Bu sebeple özel ders hocası ararken sizin evinizde ders verebilecek olanlara bakmanızda yarar var. Bu hususlara dikkat ettiğinizde çocuğunuz için iyi bir hoca bulmanız çok daha kolay olacaktır.

Yorum yapın