Viber Nasıl Kullanılır?

Viber günümüzde oldukça fazla tercih edilen bir görüntülü konuşma uygulamasıdır. Aynı zamanda sadece ses görüşmesi ve mesajlaşma imkânı da veren bu program daha birçok hizmeti kullanıcılara sunmaktadır. Viber programını kullanmak için öncelikle kullandığınız işletim sisteminin marketine gidilir. Apple cihaz kullananlar app storea samsung cihaz kullananlar google play marketten program indirilir ve program kurulumu başlar.

Her uygulamada olduğu gibi program başlangıcında klasik olarak kişinin temel bilgileri alınmaktadır. Telefon numaranızı da alan program size kısa bir süre sonra 4 haneli şifre gönderir. Bu şifreyi programa yazarak hesabınızı aktifleştirmiş olursunuz. Telefonunuzun rehberinde program yüklendiği andan itibaren viber kullanan kişiler gözükmektedir ve bu kişileri free call butonuna basarak ücretsiz arayabilirsiniz. Aynı zamanda free text message butonu ile ücretsiz olarak sms göndermek mümkündür. Genel olarak kullanıcıların görüntülü konuşmak için tercih ettiği viber programı sunduğu birçok avantaj sayesinde kişiler sevdikleriyle görüşme fırsatını her zaman yakalamaktadırlar.

Viber uygulaması internetin olduğu her yerde kullanılabilecek bir programdır. 3G,4G ve wifi bağlantıları sayesinde insanlar sevdikleriyle bağlantılarını hiç bir zaman kopartmaktadır. Kullanımı pratik ve kolay olan program sayesinde ekstra telefon görüşmelerine fatura ödemek zorunda kalınmamaktadır. Örneğin kişi hemen hemen her gün telefonla konuşuyorsa hattındaki tller kısa sürede bitebilmektedir. Ancak viber programı sayesinde ekstra hiç bir ücret ödemeden kesintisiz görüşme yapabilmektedir.

Yorum yapın