VLC Media Player Kullanarak Youtube Üzerinden Video İndirmek

Youtube’tan video indirmek için pek çok farklı program ve site var ama ben bu yazımda Video izleme ve düzenleme programı olan VLC media player ile youtube videolarını kolaylıkla indirmenin yolunu göstereceğim. Bu yazıyı okuduktan sonra bir çoğumuzun zaten bilgisayarında kurulu olan VLC Media Player ile başka hiçbir ek programa ihtiyaç duymadan youtube’tan video indirebiliyor olacaksınız.

Vlc Media Player Nedir?

VLC Media Player son derece popüler bir video oynatma ve düzenleme aracıdır, neredeyse bilinen bütün popüler video ve ses formatlarını oynatabilir.

Vlc Media Player İle Nasıl Video İndirilir?

Son derece basit bir kaç işlem ile youtube’tan videolarınızı indirebilirsiniz

Video Url Adresini Bulmak

Video url’sini almak için videonun üstüne sağ tıklayarak açılan pencerede “Video URL’sini kopyala” yazan kısma tıklayın

Vlc Media Player İle Videoyu Konumunu Bulmak

Programı açın ve ardından sol üst menüden “Media” kısmına tıklayın , açılan pencereden “Open Network Stream” yazan kısma tıklayın ya da direk “ctrl + N” tuş kombinasyonu ile de bu bölümü hızlıca tamamlayabilirsiniz.

Açılan Pencerede “Please enter a network url:” kısmının altındaki kutucuğa kopyaladığınız URL adresini yapıştırın.

Url adresini yapıştırdıktan sonra “Play” butonuna tıklayın , bu adımlardan sonra video oynatılmaya başlayacaktır. Video açıldıktan sonra “tools” kısmına tıklayın açılan pencereden “Codec Information” kısmına tıklayın ya da direk “ctrl + J” tuş kombinasyonu ilede bu adımı gerçekleştirebilirsiniz.

Açılan pencerede “Location” kısmındaki satırın tamamını kopyalayın , bütün satırı seçmek için “ctrl+A” tuş kombinasyonunu kullanabilirsiniz , satırı seçtikten sonra “ctrl+C” tuş kombinasyonu ile seçili alanı kopyalamış olursunuz.

Tarayıcı İle VLC Media Player İle Konumu Bulunan Videoyu İndirmek

Chrome ya da kullandığınız başka tarayıcı var ise açın , Adres satırı kısmına kopyaladığınız adresi yapıştırın , yapıştırma işlemi için “ctrl + V” tuş kombinasyonunu kullanabilirsiniz , sayfaya gidin bu aşamada videonun bulunduğu adrese girmiş olmanız gerekiyor , artık videoyu indirebilirsiniz , video üzerinde sağ tuş yapıp açılan pencerede “video olarak kaydet” kısmına tıklayın ya da “ctrl + S” tuş kombinasyonunda kullanabilirsiniz , videonun indirileceği konumu belirledikten sonra “save” tuşuna basarak videoyu indirebilirsiniz.

Eğer bu adımları yaparken sorun yaşayan olursa yorumlarda belirtebilir, bu sayede size yardımcı olabilirim.

Yorum yapın