Whatsapp Çevrimiçi Sorunu Nasıl Çözülür?

Popüler mesajlaşma programı WhatsApp, tekrar dünya genelinde milyonlarca kullanıcıyı etkileyen bir problemle karşı karşıya. Kullanıcılar, konuştukları bireyin online olup olmadığını ya da son görülme verilerini görüntüleyemiyor.
Günümüzde milyonlarca bireyin aynı anda mesajlaştığı program WhatsApp, vakit vakit problemli anlar yaşayabiliyor. Uygulama geçen anlarda tekrar bu tür bir süreçten geçmeye başladı. Birçok WhatsApp kullanıcısı, konuştukları bireyin son görülmelerini ya da online olup olmadıklarını görememeye başladı.

Uluslararası bir izlenim sitesi olan Down Detector‘da yer alan bilgilere göre WhatsApp, şu anda problemli anlar yaşıyor. WhatsApp’ta problem yaşadığını dile getirenlerin %68’lik kısmı, tanınmış programda konuştukları bireyin son görülme ya da online hallarını görüntüleyemediklerini belirtiyor.

Ayrıca platformda yer alan başka bilgilere göre kullanıcıların %26’sı, WhatsApp’a bağlanmakta problem yaşıyor. Geçtiğimiz anlar içerisinde şu ana kadar aşağı yukarı 3.000 WhatsApp kullanıcısı programda problem yaşadığını Down Detector’a rapor etmiş halda.

Sorunların yoğun bir şekilde gördüğünüz noktaların yanı sıra ülkemiz de de fazlası kullanıcı aynı haldan şikayet ediyor. Kullanıcılar, fazlası yerde görülen son görülme ya da online halinin görüntülenemediğini söylüyor. WhatsApp doğrultusundan şimdilik konuyla alakalı bir atılım yapılmış değil.

WhatsApp ile alakalı son hal verileri paylaşan WABetaInfo’nun paylaştığı tweet’lere göre WhatsApp’ta görülen bu problem, şirketin sunucu doğrultusunda yaşanan değişik bir problemden kaynaklanıyor. WhatsApp sunucularında yaşanan problem nedeniyle kullanıcıların saklılık seçimleri otomatik olarak “Hiç kimse” şeklinde değiştiriliyor.

Bununla beraber WABetaInfo, bozukluğu yaşadığınız takdirde WhatsApp’ı silip tekrar yüklemeye çalışmamanızı da söylüyor. Paylaşıma göre program şu anda bir kez silindiğinde kullanıcılar tekrardan giriş yapmakta problem yaşıyorlar.

Türkiye saati ile 22.50 seviyesinde WhatsApp’ta son görülme ve online verilerinin tekrar kullanmak mümkün bulunduğu görüldü. Kullanıcıların erişmekte problem yaşadığı ‘Gizlilik’ özellikleri de eski haline dönüş yaptı. Konu ile alakalı şimdilik WhatsApp’tan gelmiş resmi bir açıklama bulunmuyor.

Yorum yapın