Whatsapp Web Nedir? Nasıl Kullanılır?

Dünyada yaygın olarak kullanılan WhatsApp web her kesim tarafından oldukça rağbet görülen bir iletişim aracı olmuştur. Telefonunuza indireceğiniz bu uygulama ile WhatsApp kullanan herkesle iletişim halinde olabilirsiniz. Kişi listenizde ekli olan herkes WhatsApp uygulamasında çıkar ve bu şekilde herkesi görebilirsiniz. WhatsApp üzerinden sizin resminizi de görebilen kişiler, şahsi olmamak kaydıyla bilgilerinizi de görmüş oluyor.

Facebook uygulaması tarafından satın alındıktan sonra kendini çok fazla geliştiren bu uygulama, her kesime hitap ederek, rahat bir şekilde iletişim kurmada yardımcı oluyor. WhatsApp’ın bilinen en iyi özelliği ise, sosyal medya da olduğu gibi resim paylaşabiliyor olmanızdır. Hikaye kısmına resim ekleyerek, 24 saat boyunca kişileriniz tarafından görülmesini sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda görmek istemediğiniz kişileri de engelleyerek paylaşım yaptığınız resimleri görmesini engelleyebilirsiniz. En çok merak edilen sorulardan birisi de WhatsApp web nasıl kullanılır? sorusudur.

Whatsapp Web Uygulamasının Kullanımı

WhatsApp web uygulamasını genellikle ofis de çalışanlar için oldukça kolaylık sağlamaktadır. Buradaki amaç ofis ortamında çok fazla telefonu eline alamayanlar WhatsApp web sayesinde telefonda bulunan WhatsApp uygulamasını bilgisayara bağlayarak buradan iletişim kurabilmektir.

Bilgisayara Nasıl Kurulur?

İlk olarak yapmanız gereken bilgisayardan WhatsApp Web’in kendi sitesine girmektir. Daha sonra telefonunuzdan WhatsApp uygulamasını açıp web bölümüne girmeniz gerekiyor. Karşınıza çıkan kamera kısmını açıp bilgisayar da bulunan QR kodu buraya okutup WhatsApp uygulamasını bilgisayara bağlamış olursunuz. Bu şekilde kolay bir yolla telefonunuzu elinize almadan bilgisayar üzerinden yazışmalarınızı yapmanız mümkün.

Whatsapp Kullanmanın Avantajları

WhatsApp uygulamasının web sürümünde bazı özellikler kısıtlı olsa da telefondaki versiyon oldukça gelişmiş bir yapıda. Çünkü WhatsApp’ın telefon uygulaması sadece yazışma aracı değil aynı zamanda normal bir telefon gibi arama yapmanıza izin veren bir uygulamadır. Telefondan dakikanız bittiyse WhatsApp uygulamasına girerek aramak istediğiniz kişiyi sesli bir şekilde aramanız mümkün. Karşınızda ki kişiyi görüntülü arama imkanı da sunuyor.

Görüntü kalitesi oldukça iyi olan bu uygulamanın bir de birden fazla kişiyle görüntülü görüşme imkanı sağlaması da çok fazla rağbet gören bir diğer özelliğidir. İlk olarak karşınızdaki kişiyi görüntülü aramanız gerekir. Daha sonra üst tarafta artı işareti olarak çıkan yere tıklayıp görüntülü aramaya eklemek istediğiniz kişileri eklemeniz gerekecektir. Birden fazla kişiyle yapacağınız görüntülü konuşma özelliği WhatsApp uygulamasının bilinen en güzel özelliğidir. İnternetinizden yalnızca çok az bir kota harcayarak bu görüşmeleri yapmanızı sağlar.

Yorum yapın