Whatsapp Web Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Whatsapp Dünya’da ismini en çok duyuran sosyal ağ programlarından biridir. Eski yahoo çalışanı olan Jan Koum Ve Brian Acton tarafından 2009 yılında California’da kurulmuştur.

Whatsapp günlük 1 milyar kişi tarafından kullanılmakta ve günlük ortalama 55 milyar mesajlaşma 4 ila 4.5 milyar fotoğraf 1 milyar civarı ise video aktarımı yapılmaktadır.

Whatsapp web akıllı telefonlarda kullandığımız whatsapp’ın bilgisayarlarımızda kullandığımız sürümüdür.

2015 yılında bilgisayarlarımızda kullanmaya başladığımız Whatsapp web telefonlarımıza istinaden bilgisayarlarımızda bulunan büyük klavyeler sayesinde daha pratik yazı yazmaya olanak sağlamaktadır.

Telefonunuz ve bilgisayarınız arasında senkronize bulunduğundan bilgisayarınızdan yazdıklarınız telefonunuzdan eş zamanlı gözükmektedir.

Whatsapp Web Nasıl Kullanılır?

Whatsapp bu işlem için web.whatsapp.com sitesini açmıştır. Bu siteye giriyorsunuz ve burada karşımıza bir kod okuyucusu çıkmakta. Ardından telefondan Whatsapp’a giriyoruz ve android kullanıyorsanız menü kısmından WhatsApp web seçeneğini seçiyoruz.

Şayet cihazınız iPhone yani ios ise ayarlar kısmından WhatsApp web seçeneğini seçiyoruz ve burada bir kod okuyucu ekran çıkacak bu okuyucuyu ekrandaki gördüğünüz alana tutarak tarama işlemi yapıyoruz.

Bu tarama işleminden sonra Whatsapp bilgisayar ekranında açılmaktadır işlem gayet kolay ve pratik Whatsapp açıldıktan sonra kişilerimiz ve geçmiş yazışmalarımız ekrana gelecektir.

Yorum yapın