Whatsapp Yeni Özelliği

Whatsapp Yeni Özelliği İle Kullanıcılarını Sevindirdi.

Dünyada ve Ülkemizde her yaşta, her kesimde insanın kullandığı mobil uygulama olan Whatsapp her geçen gün kendisini geliştirmekte ve her güncellemede bizlere yeni özellikler sağlamaktadır. Bilindiği üzere Whatsapp hem öğrenciler, hem arkadaşlar, hem de ticari olarak bir çok anlık mesajlaşma çeşitlerine yer vermektedir. Günümüzde ticaret yapan kişiler bile satacakları ürünlerin fotoğraflarını müşterilerine Whatsapp ile gönderebilirken, gençler arasında yaşanılan Aşk için de önemli bir rol oynamaktadır. Günümüzde her insanın mutlaka açıp baktığı bir uygulama olan Whatsapp ile neler yapılabilir, hangi özellikleri yeni çıkmış hep beraber inceleyelim.

Anlık Mesajlaşma Uygulaması Whatsapp Yeni Özelliği Sizlere Sunuldu

Bu güncelleme deWhatsApp yeni özelliği Yıldızlı mesaj ve fotoğrafların üzerine yazı yazarak gönderme özellikleri geldi

Yıldızlı Mesajlar; En son gelen bu özellik ile birisiyle mesajlaşmanız sırasında, önemli bir konuya değinilen mesajınıza yıldız işareti koyabilmektesiniz. Bu sayede önemli mesajlar olarak nitelendirdiğiniz yıldızlı mesajlarınıza kolayca ulaşabilirsiniz. Bunu yapmak için ise; önemli gördüğünüz mesajın üzerine parmağınızla bir süre basılı tutun ve yıldız işaretine bir defa dokunun. Sonrasında işaretlenmiş mesajlarınızı görebilmek için profilinize tıklayarak ” işaretlenmiş mesajlar ” alanına giriş yapmanız yeterlidir.

Whatsapp – Snapchat Özelliği; Yakın zamanda Facebook bünyesine giren Whatsapp, Snapchat ‘in kullanıcılar tarafından çok beğenildiğini görünce aynı uygulamanın benzerini kendisi de kullanıcılara sunmayı hedefledi. Bu sayede Whatsapp üzerinden gelen ya da göndereceğiniz resimlerin üzerine yazı yazabileceksiniz. Aynı şekilde resimlerin üzerine şekil de çizebiliyorsunuz. Snapchat ‘in çok kullanıldığını gören Facebook bir adım atarak 2014 yılında satın almaya çalışsa da hayır cevabı almıştı. Bu sayede Facebook, Whatsapp’ a bu özelliği ekleyerek kullanıcılarına büyük bir keyif yaşatmayı amaç edinmiştir. Şuan sadece Android işletim sistemi olan telefonlarda kullanılabilen bu özellik için Whatsapp güncellemesi yapmanız yeterlidir. İOS işletim sistemi için çalışmalarını sürdüren firma ne zaman çıkacağı konusunda bir bilgi paylaşmadı.

Yorum yapın