WhatsApp Yeni Özellikler

Android cihazlarının vazgeçilmezleri arasında yer alan WhatsApp, kullanıcılarına daha iyi bir uygulama sunmak için sürekli değişimlere ve güncellemelere yer vermeye devam ediyor. Yine kullanıcı deneyimini artırmak üzere birçok güncelleme yaparken, daha önce iOS işletim sistemlerinde kullanılan büyük emojiler için WhatsApp beta uygulamasını kullanıcıların karşısına sundu.

Büyük ve Net Emojiler

Pek çok kişi mesajlaşırken, ruh halini daha net yansıtabilmek için emojiler kullanmakta. Daha önce ki sürümlerinde kullanılan bu emojiler, telefon ekranınız ne kadar büyük olursa olsun, küçük ve belirsiz bir şekilde görünmekteydi. Fakat WhatsApp beta uygulaması ile artık emojiler daha büyük görünüyor.

Beta uygulamasında bu özelliği kullanabilecek kullanıcılar, aynı mesajda 4’ ten daha fazla emoji gönderdiğinde, emojiler standart büyüklüğünde olacak. Fakat aynı mesaj da 3 ya da daha az emoji gönderdiklerinde, büyüklükler fark edilecek derecede kendini gösterebilecektir.

Hesap Bilgilerini Paylaşma

Son günlerde pek çok kişinin tedirgin olduğu bir durum olan, WhatsApp’ın kullanıcının hesap bilgilerini paylaşma yetkisinin olduğu duyumları, tedirginlikleri devam ettiriyordu. Fakat kullanıcılar çok kısa bir yöntem ile bunu ortadan kaldırabilirler. Bu uygulamanın amacı ise kullanıcılara daha iyi bir reklam ve ürün deneyimi sunabilmek olarak tanımlanmıştı. Fakat kullanıcılar hesap bilgilerinin paylaşılmasını istemediğinden, şu ayarları yapmak zorunda kalıyor.

  • WhatsApp uygulama içerisinden, ayarlar butonuna dokunarak, hesap kısmından ayarlarınızı kolaylıkla değiştirebilirsiniz
  • Hesap kısmında,
  • Gizlilik
  • Güvenlik
  • Numaramı değiştir
  • Hesabımı sil
  • Hesap bilgilerimi paylaş gibi seçenekler bulunuyor. Burada yer alan onay kaldırılacak, işlem kolaylıkla tamamlanacaktır.

Yorum yapın