Whatsapp’ın Pek Bilinmeyen Yedekleme Özelliği Nedir?

Son dönemlerin en gözde uygulamalarından biri olan WhatsApp, otomatik yedekleme özelliği ile sohbetlerinizi sürekli yedeklemekte. Bu özellik başta çok masum gözüküyor olsa da sonu yuva yıkmaya kadar gidiyor.

Son olarak sesli arama özelliğinin de dahil edilmesi ile daha da kullanışlı hale gelen WhatsApp uygulaması, GSM operatörlerinin en nefret ettiği uygulamalardan biri olmaya aday. Başta SMS paketleri gibi bir çok detayı ortadan kaldıran WhatsApp, pratik ve çok işlevsel olmasından dolayı daha fazla tercih ediliyor.

WhatsApp’ın gözden kaçan bir özelliği de her gece saat 4’de yedekleme yapıyor olması ve bu konuşma yedeklerinin WhatsApp klasöründe saklanıyor olması. Akşamki konuşmaları sabah silmiş olsanız bile WhatsApp gece 4’de yedek alacağından eski konuşmalarınızın tekrar kolayca geri getirebilmesi söz konusu.

WhatsApp sohbet yedeklerinin tekrar geri getirebilmesi için WhatsApp uygulamasını silip tekrar yüklemek yeterli oluyor. Yükleme işlemi başarılı şekilde gerçekleştiğinde WhatsApp eski yedeklerinizin olduğunu ve bunu yükleyip yüklememek istediğinizi soruyor. Yedeklerin yüklenmesini onayladığınız takdirde tüm sohbet geçmişi geri geliyor olacaktır.

Yine aynı yöntem ile telefonunuzda bulunan WhatsApp klasörü kötü niyetli kişilerin eline geçerse benzer yöntem ile WhatsApp konuşmalarınız kolayca geri getirilebilir. Daha önce bu yöntem ile meydana çıkan WhatsApp konuşmalarından dolayı bazı çiftlerin boşandığını da hatırlatmış olalım.

WhatsApp hakkında detaylı bilgi için WhatsApp SS sayfasına göz atabilirsiniz.

Yorum yapın