Whatsapp’ta Gif Özelliği

Son günlerde, bazı sosyal paylaşım siteleri üzerinde GIF paylaşımı oldukça artmış durumda. Pek çok paylaşım sitesinde, farklı farklı amaçlar için kullanılan GIF modelleri, artık WhatsApp için de mümkün olabilecek. iOS için daha ne zaman getirileceği belli olmayan GIF özelliği, Andorid cihazlar için ilk olarak piyasaya sürülecek.

WHATSAPP GÜNCELLEMELERE HAZIRLANIYOR

Anlık mesajlaşma uygulamaları kapsamında yer alan WhatsApp günümüzde pek çok kişi tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır. Bununla birlikte kullanıcılarının kullanımını kolaylaştıran ve keyifli hale getiren güncellemeleri ile beğenileri her zaman ikiye katlamayı hedef edinen geliştiriciler, sosyal medyanın son dönemlerinde GIF paylaşım özelliğini WhatsApp Andorid için de getirmeyi hedefliyor.

Daha önce stickerler, filtre ve video destekleri gibi pek çok yenilik ve düzenlenme yapılmıştı. Bu düzenleme ve yenilikler Facebook için geçerli olurken, daha sonra da GIF özelliği getirilerek, kullanıcılara farklı bir kullanım sunulmuştu. Artık bu özelliğin WhatsApp için de getirilmesi gerekirken geç bile kalındı denilebilir öyle değil mi?

GÜNCELLEME TARİHİ

Aslında alınan bilgilere göre, bu güncelleme için tam net bir tarih verilmiş olmasa da, iOS cihazlarından önce Andorid cihazlarına getirileceği bilgisi biliniyor.

Bazı deneyimli kullanıcılar aslında WhatsApp için bunu bir yenilik olarak görmemesi mümkün olabilir. Çünkü cihazlara Root ayarı yapan bazı kullanıcılar, gif. Uzantılarını paylaşabiliyorlardı. Fakat normal olarak bu yenilik henüz güncelleme şeklinde gelmemişti. Artık kullanıcılar bu özelliklerin yanı sıra pek çok yeniliği de WhatsApp geliştiricileri tarafından merakla bekliyor.

Yorum yapın