Whatsdog Neden Tercih Ediliyor?

Akıllı cep telefonları standart cep telefonlarını unutturduktan sonra bize sadece mesajlaşma ve konuşma işlemlerinin yanında işlemler yapabileceğimiz gerçeğini gösterdi.

Önceden mesajlaşma konusunda bugüne göre oldukça yavaş bir hal vardı. Bu durum Whatsapp adlı program ile bitti. Sadece internet bağlantısı ile sınırsız mesajlaşma olanağı sağlandı. Hal böyle oluncada biz işi biraz abarttık ve saat kaç olursa olsun bir şeyler konuşabiliyorduk. Durumun kötüsü kimin kime yazdığı, en son ne zaman online olduğu gibi durumlar ortaya çıkmaya başladı. Özellikle sevgililer bu tarz konularda oldukça sıkıntı yaşamaya başladı.

Kendimden bildiğim kadarıyla konuşmak gerekirse kız arkadaşımın ben uyuduktan sonra Whatsapp’ a girmesi beni sinir eder ve hatta merak uyandırır. Acaba ne yapıyordu o saatte kimle konuluyordu gibi şeyler gelir akla. Benimde geldi. Sonra biraz araştırarak WhatsDog uygulamasını buldum. Çünkü kız arkadaşım diyelim gece benden sonra online oldu ve sabah erkenden ben uyanmadan günaydın dedi. Ben bu durumda olayı fark etmeyeceğim bile. İşte tam olarak bu durumun önüne geçen, gece o online olduğu gibi bildirim gönderen ve daha bir çok veriyi size taşıyan uygulama Whatsdog ücretsiz bir şekilde Android ve İos marketlerde bulunmakta.

Bu uygulamada can sıkan şeylerden ilki reklam bulunması. Fakat bu uygulamayı yazanlarında bir miktar para kazanması için bu şart. İkinci kötü yönü ise yalnızca bir kişinin ne yaptığını kontrol edebiliyoruz. Uygulamanın geliştiricileri olayı birkaç adım daha öteye taşıdığında birden fazla kullanıcının ne yaptığını görmek mümkün olacak. Ayarlar kısmından başka birini seçmek için olanaklar mevcut.

Yorum yapın