Windows 10 İçin Yeni Ve Büyük Bir Güncelleme Duyuruldu!

Microsoft, geçtiğimiz güncelerse Windows 10 işletim sistemi için yeni güncelleme yapacağını duyurdu. Güncellemenin adı Creators.

New York’ta gerçekleştirilen tanıtımda Windows 10 için gelecek olan yeni güncellee Creators duyuruldu ve güncellemenin tasarım konusunda Windows 10 a fazlasıyla yenilik katacağı belirtildi.

Gelecek güncelleme ile artık yeni bir Paint programı Windows 10 da bizi karşılayacak bu özelliği geçmiş dönemlerde sitemizde paylaşmıştık.

Yeni gelen paint programında 3D belgeler oluşturabileceğiniz gibi 3D destekli yazıcılardan 3D çıktılar alabileceksiniz. Bunun yanısıra tasarladığınız 3D projeleri eşzamanlı olarak paylaşımda sözkonusu.

Güncellemenin içeriği hakkında bilgi vermek gerekirse özellikle yeni ve yaygın olarak kullanılan teknolojiler 3D VR(Sanal Gerçeklik) daha aktif olarak kullanmayı amaçlayan bir güncelleme Windows 10 kullanıcılarının deneyimine sunulmakta.

Creators güncellemesi ile oyunseverlerde unutulmamış. Güncelleme ile birlikte canlı yayın yapma turnuva kurma ve turnuvalarda oynabilme özelliğide kullanıcılara sunulacak. Geçtiğimiz ay Microsoft’un yeni hizmeti mağzaya sunulmuştu Xbox Play Anywhere. Bu uygulama ile satın alınan herahngi bir oyunu hem Xbox cihazlarınızda hem de Windows 10 platformunda oynayabileceksiniz.

Yeni Güncelleme ile beraber gelen bir diğer yenilik ise hızlı ve basitleştirilmiş dosya paylaşımı.

Artık herhangi bir dosya paylaşmak için yapmanız gereken kişi kartına göndermek istediğiniz dosyayı sürükleyip bırakmak. Güncelleme ile gelen bu özellikle beraber cep telefonunuza gelen mesajları bilgisayarınızdan görme imkanınada sahip olacaksınız.

Bu özellikler bildirim şeklinde ekranın sağ alt köşesinde belirecek ve Android-WindowsPhone gibi mobil işletim sistemleri ile kullanılabilinecek.

Güncelleme Ne zaman geliyor?

Güncelleme ilk olarak bu hafta içerisinde Insider programına kayıtlı olan kullanıcılarına sunulacak. Insider programına kayıt olmak istiyorsanız Windows 10 da Ayarlar bölümünden insider programına kayıt yaptırabilirsiniz. Güncellemenin nihai sürümünün yayınlanma tarihi ise 2017 yılı içerisinde gerçekleştirilecek.

Yorum yapın