Windows 8 İndirmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

Windows 8 şuan da en popüler teknoloji haberleri arasında bulunmaktadır. Tabi sizde bu konuyu duyunca Windows 8′ i merak ettiniz. Hemen indirmeye çalıştınız. Fakat Windows 8’i indirmeden önce bilmeniz gereken bazı şeylerin olabileceğini hiç düşündünüz mü?

Şuan da Windows 8 demo sürümü Microsoft tarafından yayınlanmış durumda. Peki windows’un bu son sürümünü kullanmak için hangi gereksinimlere sahip olmalısınız ?

Windows 8 sıkça sorulan sorular’ a göre;

Minimum Windows 8 sistem gereksinimleri için,

  • 1 GB RAM
  • 16 GB’ lık sabit Disk Alanı
  • 1 GHz İşlemci ‘ ye sahip olmanız gerekmektedir.

Eğer 64 bit kurmayı planlıyorsanız RAM değerinizi 2 GB’ a çıkarmanız önerilmektedir.

Windows indirme işlemi için 2 seçeneğe sahipsiniz. Windows 8 Setup ve ISO dosyası.

Eğer Windows 8 ‘i hali hazırda kurulu olan windows sisteminizin üzerine upgrade ederek yada ikinci bir sistem olarak kurmayı planlıyorsanız default olarak “windows 8 setup” ı kullanmanız sizin için iyi bir seçil olacaktır.

Eğer Windows 7 den windows 8’e geçiş yapmayı düşünüyorsanız, kullanmakta olduğunuz programlar korunacaktır.

Eğer Windows XP yada Vista üzerine yükleme yapacaksınız, sadece dosyalarınız korunacak kurmuş olduğunuz programlarınızı tekrar kurmak zorunda kalabilirsiniz.

Diğer durumlar da Windows 8 ISO daha kullanışlı olabilir.

  • Eğer bilgisayarınız X64 işlemciye sahip ve windowsun 32 bitlik versiyonu bulunuyorsa, windows 8 64 bitlik versiyonu yüklemek isterseniz, 64-bit ISO yu yüklemelisiniz.
  • Birden fazla bilgisayara yükleme yapmak isterseniz, ISO indirerek bootable DVD oluşturarak farklı bilgisayarlara da yükleme yapabilirsiniz.

Ulusal olarak kullanılacak Windows 8 key – TK8TP-9JN6P-7X7WW-RFFTV-B7QPF dir.

Yorum yapın