Windows Tablet İle Htc Tekrar Pazarda

Akıllı telefon üretimi konusunda yüksek bir pay olmasa da yinede ismi bilinen ve tercih edilebilen markalardan birisi ise HTC’dir. HTC akıllı telefon üretimi konusunda dünyaca tanınmış bir markadır. Tablet cihazların ortaya çıkışı ile bunu da deneyen HTC başarısız bir çıkış yakalamıştı. Şimdi ise bu pazara da tekrar Windows işletim sistemi ile girmeye çalışıyor.

HTC markası çıkaracağı yeni Windows tablet ile gündeme damgasını vuran haberlerden birisidir. Diğer markalar ile fiyat bakımından ayrıcalıklı bir depar atmaya çalışan firma, haberin yayılma hızıyla orantılı olarak başarılı olacak gibi görünüyor. Ayrıca Linux işletim sistemi kullanan android cihazların kullanımında zorluk çekenler için alternatif bir seçenek gibi görünüyor. Çünkü birçok ülkede Windows işletim sistemi aktif olarak kullanılmaktadır. Buna örnek olarak ülkemizi verebiliriz.

Windows işletim sistemi ile çıkacak bu modelde, normal bilgisayarlar gibi her işlevi bu küçük tablet ile halledebileceğiz. Ancak boyut olarak 7’inçlik bir tablet ile gelmesi kullanım kısıtlığına sebebiyet verebilir. Bir önceki başarısız girişiminden sonra farkı bir giriş yapmayı planlayan HTC, gündemi takip eden kişiler için heyecan verici bir durum olarak karşılanıyor.

Çözünürlük olarak 1080p destekli bir cihaz ortaya çıkarması beklenen firma medyaya sızan duyurulara göre seri üretime geçmiş durumda. Son zamanlarda teknolojik gelişmelerin artması ile beraber, HTC bu pazarda tekrar söz sahibi olmayı hedeflediği görülüyor.

Yorum yapın