Wordpress 3.8 Yayınlandı!

Bildiğiniz gibi 12-12-2013, yani dün WordPress 3.8 sürümü Türkiye’ye yayılmaya başladı, bizde incelememizi yaptıktan sonra WordPress 3.8 özelliklerinden, WordPress 3.8 Parker adından ve birkaç yenilikten bahsedeceğiz.

İlk olarak WordPress 3.8‘in Parker adını nereden aldığını açıklayalım, WordPress‘in bu yeni sürümde yeni bir kodadının alma sebebi; trafik kazasında hayatını kaybeden Charlie Parker‘ın anısını canlandırmak için verilmiş bir isimdir.

WordPress 3.8‘de bir çok yenilik görmek mümkün, başlıca en büyük yenilik nerede derseniz yönetim panelindeki tema değişikliği cevabını alırsınız. WordPress 3.8‘de genel olarak panel değişikliği yapılmış durumda, panel için bir çok renk ve stil yeniliği gerçekleştirilmiş. WordPress 3.8 yönetim panelinde kullanabileceğiniz yeni renkler eklenmiş.

WordPress 3.8’in yeni stil renkleri neler?

  • Light
  • Mavi
  • Coffee
  • Ectoplasm
  • Midnight
  • Ocean

WordPress 3.8‘de genel olarak panel değişmiş durumda, yukarıdaki renk tonları WordPress 3.8 admin panelinde rahatlıkla kullanılabilmekte, kendi zevkinize özgün renkler seçmekte özgürsünüz. Yepyeni bu renkler insanın içini açmıyor demek mümkün değil, panel teması gerçekten hoş görüntüye sahip olmakta.

WordPress 3.8 Özellikleri genel olarak panel değişimlerinden oluşmakta, konu ve içerik giriş bölümünde ilk bakışta değişiklik göremedik fakat yeni özellikler bulunduğu zaman WordPress severlerle paylaşacağız, WordPress 3.8’de Charlie Parker’ı bir kez de biz onurlandıralım, sizlerde panel üzerinden WordPress 3.8’i indirebilirsiniz, eğer panele güncelleme gelmemişse WordPress’in Türkiye sayfasına göz atmanıza tavsiye ederiz.

Yorum yapın