Wordpress Blog Nasıl Açılır?

WordPress üzerinden bir blog sitesi açmak sadece dakikalar alan bir süreçtir. Bu süreçte ilk olarak WordPress’i yükleyeceğiniz bir alan adına ve hostinge ihtiyacınız vardır. Eğer her ikisini de satın aldıysanız o halde blog açabilirsiniz. Peki WordPress blog nasıl açılır? Gelin açıklayalım.

Yapmanız gereken ilk olarak güncel olan WordPress sürümünü web sitenizin dizinine eklemektir. Bunun için WordPress ana sayfasından güncel sürümü indirin ve sunucu dosyalarınızın yer aldığı bölüme yerleştirin. Bu aşamadan sonra sitenize girdiğiniz zaman kurulum sayfasına yönlendirilirsiniz ve gerekli aşamaları tamamlayarak sitenizi açmış olurusnuz. Açtıktan sonra WordPress dosyaları içerisinde yer alan wp-config-sample.php dosyasını, kendi sitenizin bilgileriyle değiştirip wp-config.php olarak kaydetmeyi unutmayın. Bu aşamaları Filezilla programını kullanarak halletmenizi tavsiye ederiz. Eğer bu aşamaları nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız hosting sağlayıcınızdan yardım alarak son sürümü ekletebilirsiniz.

Güncel WordPress sürümünü kurduktan sonra blog sayfanız açılmış olur. Ancak içerisi örnek bir yazı ve yorumdan ibarettir. Bir blog sitesinin olmazsa olmazı iyi bir tasarımdır. Bu nedenle iyi bir temaya ve geliştirilmiş eklentilere ihtiyacınız olur. Tema olarak Envo Blog temasını deneme amaçlı indirerek kontrol etmenizde fayda var. Sonrasında site içerisine yazılar ekleyerek sitenizi doldurmaya başlayın. Birkaç yazı en azından sitenin nasıl göründüğüyle ilgili daha doğru bilgi verir. Bu aşamadan sonra gerekli olan eklentileri indirip sitenize en yakışan temayı kurabilirsiniz.

Yorum yapın