Wordpress İçin En İyi Seo Ayarları ve İpuçları

WordPress için en iyi SEO ayarları başlığı altında, WordPress içerik yönetimine sahip web siteleri için yapabileceğiniz önemli SEO ayarlarına değindik. Bu basit ancak etkili ayarlamaları yapmanız, içeriklerinizin ve genel olarak web sitenizin arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer almasını sağlayacaktır.

Wordpress İçin En İyi Seo Ayarları

WordPress tabanlı web sitelerinde iyi bir SEO çalışması yapmak için, klasik web sitesi için yapılan çalışmalara ek çalışmalar yapabilirsiniz. WordPress yazılımlarının en önemli özelliklerinden biri, arama motoru dostu olmalıdır.

SEO Dostlu Mobil Uyumlu Tema Kullanın

Kullanacağınız temanın, mutlaka mobil uyumlu olmasına dikkat etmeniz gerekir. Yeni algoritma güncellemelerinin ardından mobil uyumluluk, önemli bir SEO kriteri haline gelmiştir.

WordPress temaları genellikle SEO dostu olarak tasarlansa da, kod ve diğer unsurlar bakımından SEO çalışmalarını olumsuz etkileyecek özellikler de taşıyabilirler. Bu yüzden kullanacağınız temayı araştırarak, SEO üzerindeki etkilerini öğrenerek karar verebilirsiniz.

Seo Eklentileri Kullanın

WordPress için en iyi SEO ayarları, eklentiler ile kolaylıkla yapılabilmektedir. Bu yüzden özellikle All in SEO Pack veya Yoast SEO gibi SEO eklentileri kullanmanız, içerik oluştururken ve yayınlarken kalitenin düşmesine engel olur.

Bu eklentilerin en büyük avantajı, meta açıklama kısmını haricen yazabilme ve Google arama sonuçlarında farklı başlık gösterebilme imkânına sahip olmalarıdır. Bu sayede içerik başlıklarının web sitenizde görünen kısmı ziyaretçi dostu hale getirirken, Google sonuçlarında ise tıklamaya teşvik edici ve SEO dostu hale getirebilirsiniz.

Diğer taraftan özellikle soru içeren anahtar kelimeleri yazı girişinde geçmek kaliteyi düşüreceği için, Google sonuçlarında meta açıklama kısmına anahtar kelimelerinizi mantıklıca yerleştirmenize imkân tanır.

Görsel Ve Url Yapısını Optimize Etmek Kolaydır

WordPress tabanlı internet sitelerinde URL ve görsel yapılarını, tamamen SEO dostu hale getirin. Görsel eklerken görsellerin isimlerinin yanı sıra, açıklama kısımlarını da doldurarak avantaj sağlayabilirsiniz.

Seo İçin Dikkat Etmeniz Gereken Diğer Unsurlar

  • Hızlı açılır bir site oluşturun.
  • Meta açıklama kısmını doldurun.
  • Kategori açıklama kısmına, en az 200 kelimelik içerik ekleyin.
  • Yorumları optimize edin.

Yorum yapın