WordPress Sayfalarına Javascript Kodu Nasıl Eklenir?

Tema dosyalarınız üzerinde yapacağınız değişikliklerle wordpress tabanlı sitenize kolayca Javascript kodları ekleyebilirken, sadece belli sayfalara ya gönderilerinize javascript kodu eklemek isteyebilirsiniz. Peki bunu nasıl yapacağız?

Eğer hostunuzda wordpress destekli bir siteye sahipseniz, kendi editörü üzerinden javascript kodlarını ekleyebilirsiniz. Bunun için sadece Görsel den HTML’ moduna geçerek , metin kutusuna JavaScript kodunu yapıştırmanız yeterli olacaktır.

Javascript Kodu Eklemek İçin Başka Bir Alternatif Daha Var!

Eğer üst taraftaki işlem işinize yaramazsa, özel alanlar ve kısa kodlar kullanarak kendinize daha iyi bir seçenek oluşturabilirsiniz. Bende Javascript eklemek için bu yöntemi tercih edenlerdenim. Gönderinize Javascript kodunu direkt olarak yapıştırmak yerine, yeni bir özel alan oluşturarak, Javascript kodu için bu özel alanın değerini ayarlamak daha iyi bir fikirdir. Daha sonra iletinizin içeriği için kısa kod değeri değeri belirlersiniz.

Kısa kodlarla özel alan değerlerinin görüntülenmesine izin veren birçok WordPress eklentisi mevcut. Örnek olarak “custom fields shorcode” eklentisini kullanabilirsiniz.

Eklentiyi kurduktan sonra yapmanız gerekenler;

“Custom field” kısmına “js” yazın ve “value” kısmına da Javascript kodunuzu yapıştırın 2-Wordpress editörünüzde HTML moduna geçiniz ve yeni bir satır ekleyiniz. Kaydedin ve yayınlayın. Yazmış olduğun kısa kod ile Javascript kodu değişecektir.

Yorum yapın