Wordpress Super Cache Eklentisi

WordPress’de olmazsa olmaz eklentilerden biriside Super Cache’dir. Kurulumu çok basittir, indirdikten sonra dosyaları ftp’nize atarak WordPress eklentiler bölümünden etkinleştirin, eklentiyi kendi ayarları ile kullanabilir veya özel olarak ayarlamalar yapabilirsiniz.

Super Cache Eklentisi Ne İşe Yarar ?

Bildiğiniz gibi sitelerde ziyaretçi oranı arttıkça sunucu ve site üzerinde yavaşlamalar görülür, bu yavaşlamaların önüne geçebilmek için en iyi yöntem WordPress’de cache eklentisi kullanmaktır. Çoğu cache eklentisinden daha iyi olan Super Cache, sitenizdeki bu yavaşlamaların önüne geçmek için kullanılabilir.

Peki Cache eklentisi sitenizi nasıl hızlandırır?

Kullanıcılar sitenize girdiği anda ana sayfadaki bütün resim ve içerikler kullanıcının bilgisayarına yüklenmektedir. Bu işlem interneti yavaş bir kullanıcının canını çok fazla sıkabilir, üstelik yavaş bir site seo açısından da kötüdür. WordPress Super Cache eklentisi bu gibi durumların önüne geçmek için programlanmıştır. Ziyaretçi siteye girdiği zaman her seferinde girdiği sayfalardaki içeriğin tekrar tekrar bilgisayara yüklenmesini önler ve sürekli olarak yüklenen içeriği kullandırır. Yani tarayıcıda çerezler bırakarak kullanıcının ikinci kez sitenizi ziyaret etmesi durumunda sitenizin çok daha hızlı yüklenmesini sağlamaktadır.

Google, ve seo açısından bir sitenin hız oranı çok önemlidir, wordpress tabanlı sitelerde kesinlikle cache eklentisi kullanılmalıdır. Bu sayede kullanıcının canı sıkılmaz ve seo’da bir adım daha ilerlemiş olursunuz. Piyasada wordpress için kodlanmış bir çok cache eklentisi bulunmaktadır, fakat en çok kullanılan ve en işlevseli Super Cache eklentisidir, eklentiye buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın