Wordpress Yazı Zamanlama Nasıl Yapılır?

Bu makalemizde “WordPress Yazı Zamanlama Nasıl Yapılır?” ve “WordPress Yazı Zamanlama’nın Önemi Nedir?” sorularına yanıt vereceğiz.

Wordpress Yazı Zamanlama’nın Önemi Nedir?

WordPress’te düzenli yazı atmak hem arama motoru örümcekleri tarafından hem de sürekli takipçiniz olan kitleye bir alışkanlık kazandırmak açısından çok önemlidir ve sıralamada önlerde çıkmanıza yardımcı bile olabilir.

Eğer blog sitenizin yükselmesini ve bir yerlere gelmesini istiyorsanız istikrarlı ve özgün içerik paylaşımı sizin hedefiniz olmalıdır.

Günlük hayatınız her gün olduğu gibi gitmeyebilir ve makale yazmaya başladığınız sıra bir işiniz çıkabilir bu yüzden sitenizin düzenli paylaşım yaptığı periyot bozulmak zorunda kalabilir, bunu önlemek için güncel haberler paylaşan bir teknoloji blog sitesi değilseniz makale depolamak sitenizin içerik zaman çizelgesine yararlı olacaktır.

WordPress’te yazı zamanlamak için kullanabileceğiniz eklentiler var fakat bu makalemizde Wordpress altyapısının bizlere hazır sunmuş olduğu Zamanlama Ayarını kullanacağız.

Bunun için aşağıda belirtmiş olduğumuz yöntemi uygulamanız yeterlidir

WordPress’te makalemizi oluşturduktan sonra yayımla penceresi altında bulunan ayarlar içerisinde Hemen Yayımla yazısının yanındaki (Düzenle) butonuna tıklıyoruz ve karşımıza gelen ekranda makalenin paylaşılacağı tarihi ve saati belirtiyoruz, ardından Tamam butonuna tıklıyoruz. Yayımla butonunun isminin Zamanla olarak değiştiğini göreceksiniz, Zamanla butonuna tıkladıktan sonra makalemiz Zamanlanmış bir şekilde sitemize kaydolmuş olacaktır.

Yorum yapın