Worlds 2020 Yarı Final Takımları Belli Oldu

League of Legends dünya şampiyonası çeyrek finalleri tamamlandı. Yarı finalde oynamaya hak kazanan 4 takım 24-25 Ekim tarihlerinde finale çıkmak için mücadele edecekler.

Riot Games’in her yıl düzenlediği dünya şampiyonası bu yıl 25 Eylül de başladı. Aralarında temsilcimiz SuperMassive’nin de bulunduğu Play in aşamasında 10 takım mücadele etti. 5 gün boyunca yapılan maçlar sonunda 2 takım ana gruplara kalmayı başardı. 16 takımın mücadele ettiği grup aşamasında 8 takım gruptan çıkmayı başardı. 3 Çin temsilcisi (Top Esports, Suning Gaming, JD Gaming) 3 Kore temsilcisi (Damwon Gaming, DRX, Gen.G) ve 2 Avrupa temsilcisi çeyrek finalde mücadele etmeye hak kazandı.

Çeyrek Final Karşılaşmaları

Damwon Gaming vs DRX mücadelesi Damwon Gaming’in 3-0 galibiyeti ile adını yarı finale yazdıran ilk takım oldu. Turnuvanın favorilerin arasında görülern JD Gaming, Suning Gaming karşısında 3-1lik bir skor ile turnuvaya veda etti. Çeyrek finalin en çekişmeli geçen karşılaşması Fnatic vs Top Esport arasında gerçekleşti. 3-2 kazanmayı başaran Top Esports ismini yarı finale yazdıran bir diğer takım oldu. G2 vs Gen.G karşılaşması G2’nun üstünlüğü ile 3-0 sona erdi ve adını yarı finale yazdırdı. Yarı final karşılaşmaları 24-25 Ekim tarihlerinde oynanacak.

Yorum yapın