WP Global Site Tag Eklentisi

Global Site Tag (gtag.js), uygulama yaparken size daha kolay bir şekilde, daha iyi kontrol imkanı sağlayan ve hızlandırılmış web sayfası etiketleme için bir çerçeve sunmaktadır. Gtag.js’yi kullanmak, en yeni izleme özelliklerinden ve entegrasyonlarından yararlanmanızı sağlar.

Sitenizi izlemek için gtag.js’yi kullanmak için eklentiyi kurun ve etkinleştirin.

Kurulumu çok basit ve kolaydır, herkes bunu yapabilir
Birden fazla Google Analytics mülkü yapılandırın
Daha hızlı yükleme süreleri için kodun küçültülmüş hali kullanın
WordPress’in en iyi uygulamaları ve standartları kullanarak oluşturulmuştur
Pazarlama ajansları ve bireyler için mükemmel
Genel Site Etiketi nasıl kullanılır?
Sitenizi izlemek için gtag.js’yi kullanmak için, aşağıdaki pasajı kopyalayıp sitenizin her sayfasındaki etiketin hemen sonrasına yapıştırarak yükleyin. GA_TRACKING_ID öğesini, veri göndermek istediğiniz Google Analytics mülkünün izleme kimliğiyle değiştirin. Her sayfa için yalnızca bir tane genel snippet’e ihtiyacınız var.

Neden genel Site Etiketi kullanmalı?
Global Site Etiketi, ölçüm, dönüşüm izleme ve yeniden pazarlama ürünleri de dahil olmak üzere tüm Google ürünlerinde izlemeyi düzene sokar. Global Site Etiketi eski Google Analytics komut dosyasının yerine geçer.

Universal Analytics ile Genel Site Etiketi arasındaki fark
Global Site Tag’a geçiş düşünmeden önce bilmeniz gereken birkaç farklılık var.

Yükleme: Universal Analytics (analytics.js) yalnızca Google Analytics’i yüklemek için kullanılır ve genel etiketi, GA ve GTM gibi birden fazla araç yüklemek için kullanılabilir.

İzleme: Universal Analytics, Google Analytics’e sayfa görüntüleri göndermek için izleyicileri (ga (‘create’, ‘UA-XXXXX-Y’, ‘auto’);); gtag, GA_Tracking_ID tarafından tanımlanan GA mülküne sayfa görüntülemeleri gönderir (gtag (‘yapılandırma’ ,)) ‘GA_Tracking_ID’.

Kullanım: Global Site Etiketi, dönüşüm izleme ve yeniden pazarlama için kullanılabilirken, evrensel analiz kullanılamaz.

https://tr.wordpress.org/plugins/wp-global-site-tag/

Yorum yapın