Xiaomi’den Telefonu 17 Dakikada Yüzde 100 Şarj Eden Teknoloji

Hızlı şarj alanında rekabet gittikçe kızışıyor. Her firma, diğerlerinden daha hızlı bir şarj teknolojisi geliştirmek için birbiriyle yarışıyor. Bu rekabet de tabii ki biz kullanıcıların işine yarıyor. Her yıl yenilenen teknolojiler sayesinde saatlerce beklemek zorunda kalmadan, dakikalar içerisinde telefonumuzun pilini doldurabiliyoruz. Xiaomi ise yeni şarj cihazıyla birlikte bu alanda rekabeti çok üst bir seviyeye taşıyor. Görünüşe bakılırsa gelecek yıllarda telefonu şarja takmamızla çıkarmamız bir olacak.

Eskiden telefonları hızlı şarj etmek pek de önemli değildi. Çünkü telefonu hızlıca şarj etsek de yapacak pek bir şeyimiz yoktu. Uygulamalar hayatımızda bu kadar yer tutmadığı için telefonların şarjı çok uzun süre gidiyor ve yarı yolda bırakmıyordu. Şimdi ise yüksek kaliteli ekranlar, konsolları aratmayan mobil oyunlar ve hayatımızın bir parçası haline gelen sosyal medya uygulamaları var. Hal böyle olunca şarj için saatlerce beklemek can sıkıcı hale geliyor. Günümüzde akıllı telefonlar, yoğun kullanımda günde ikiden fazla kez şarj edilmeye ihtiyaç duyabiliyor.

Telefonu Şarj Etmek Artık Sorun Olmaktan Çıkıyor

100W’lık Xiaomi şarj cihazı, 4.000 mAh kapasitesindeki pile sahip olan cihazı 7 dakikada yüzde 50’ye kadar şarj edebiliyor. Cihazın yüzde yüz şarja ulaşması içinse sadece 17 dakika yeterli oluyor. Videoda en hızlı şarj sunan telefonlardan Oppo 50W Super Vooc da yer alıyor. Oppo’nun cihazının 17 dakikalık süreç içerisinde ne kadar hızlı şarj edildiği görülemiyor. Fakat sürenin sonunda telefonun yüzde 65 şarjda kaldığı görülebiliyor. Oppo’nun cihazının 3.400 mAh olduğunu göz önünde bulundurursak Xiaomi’nin 4.000 mAh pili böylesine hızlı bir şekilde doldurabilmesi takdire şayan.

Xiaomi’nin bu dikkatleri üzerine çeken hızlı şarj teknolojisini ne zaman ve hangi cihazlarda kullanıma sunulacağı henüz bilinmiyor. Öte yandan videoyu paylaşan kişinin şirketin Redmi markasının genel menajeri Lui Weibing olduğunu düşünürsek bu teknolojiye çok da uzak olmadığımızı söyleyebiliriz. Umarız tüm akıllı telefon geliştiriciler benzer teknolojileri cihazlarında kullanmada başlar ve böylece şarj konusu artık bir sorun olmaktan çıkar. Kablosuz şarj teknolojisine odaklanılmadan önce hızlı şarj sorununa çözüm bulunması daha mantıklı görünüyor. Önümüzdeki dönemlerde karşımıza çıkması beklenen etkileyici teknolojinin videosuna haberin başından göz atabilirsiniz.

Yorum yapın