Xiaomi’nin İki Kere Katlanan Telefonu Kendini Gösterdi

Katlanabilir telefon furyası tüm hızıyla devam ediyor. Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un Galaxy Fold ile iddialı bir çıkış yapmasının ardından Çinli firmalardan ardı ardına yanıtlar geliyor. Huawei Mate X’in içe doğru katlanan etkileyici tasarımı, katlanabilir telefon dünyasında büyük bir heyecan yaratmayı başardı. Şimdi ise Xiaomi’nin katlanabilir telefonuyla ilgili yeni bir video geldi. Xiaomi’nin katlanabilir telefonunun tasarımı, tanıtılan diğer katlanabilir cihazlara pek benzemiyor.

Bir Değil, Tam İki Kez Katlanan Ekran

İncelik ve çerçeve yapısı bakımından bakıldığında Huawei Mate X‘e benzerlik gösteren Xiaomi cihazın esas farkı ise katlanma tarzında saklı. Diğer katlanabilir cihazlar ya içe ya da dışarı doğru katlanıyor. Ancak sonuç olarak hepsi yalnızca tek sefer katlanıyor. Xiaomi’nin telefonu ise ekranın sağ ve sol tarafından olmak üzere iki kez katlanıyor. Hal böyle olunca, açıldığında büyük bir tablet olan cihaz kapatıldığında ise gayet küçük bir telefona dönüşüyor.

Yayınlanan video çok kısa olduğu için cihazla ilgili pek bir bilgi edinmek mümkün olmuyor. İlk olarak açılmış halde görülebilen cihazın sonrasında iki taraftan da rahatlıkla katlanması dikkat çekiyor. Tıpkı Samsung Galaxy Fold gibi Xiaomi’nin cihazının da menteşe sistemi açısından başarılı olduğu anlaşılabiliyor. Videoda bir diğer dikkat çeken yön ise ekranın katlamaya ne kadar hızlı tepki verdiği. Cihazın ekranının katlandıktan kısa süre sonra bu yeni şekle uyum sağladığı görülebiliyor. Tabii ki bu videonun Xiaomi tarafından geldiği göz önünde bulundurursak videoda bazı oynamaların olabileceğini de söylemek gerek.

Xiaomi’nin katlanabilir telefonuyla ilgili olarak akıllarda birçok soru işareti bulunuyor. Henüz cihazın isminin ne olacağı bilinmiyor. Cihazın katlanabilir yapıda olması dışında teknik detayları da henüz belirsizliğini koruyor. Kameranın nasıl konumlandırıldığı, hangi işlemcinin kullanıldığı ve uygulama kullanımlarında katlanabilir ekranın nasıl iş çıkardığını halen bilmiyoruz. Tüm bu detayların önümüzdeki dönemlerde netleşmesi bekleniyor. Xiaomi’nin katlanabilir telefon pazarında iyi bir yere gelmesi için fiyat konusunda da iddialı olması gerekiyor. Huawei Mate X ve Samsung Galaxy Fold gibi sıkı rakiplerin olduğu piyasaya dahil olacak Xiaomi’nin iyi bir fiyat politikasıyla birlikte başarı yakalaması mümkün görünüyor.

Yorum yapın