Yağız Avcı Kimdir?

Türkiye’de faaliyet gösteren bir çok spor türü vardır. Bunlardan bir tanesi Ralli spordur. Ralli adına sıkça söz ettiren bir varsa o da Yağız Avcıdır. Peki Yağız avcı Kimdir? Profesyonel Ralli sporcusu olan Yağız Avcı adından sürekli söz ettiriyor. Uzun bir zamanda Ralli denince adın duyacağımız Yağız avcı başarıların ve örnek yaşantısına yazımızda yer verdik.

Yağız Avcı 2 Ocak 1984 doğdu. Yağız Avcı İstanbul profesyonel ralli sporcusu. FIA Doğu Avrupa Ralli Kupası Şampiyonluğunu kazanan ilk Türk pilottur.

2006‘da Türkiye Ralli en Genç Pilotlar Şampiyonu unvanını elde ederken 2007 yılında Türkiye Ralli Şampiyonası’nda yarış kazanan en genç pilot ünvanına sahip olmuştur. Babası Nejat Avcı ise Avrupa Şampiyonu olan ilk Türktür. Babasına adın devam ettiren Yağız avcı babası kim şampiyonluktan şampiyonluğa koşuyor.

Sporculuk Hayatı

Babasının özel tasarım olan Citron saxo ile yarışa giren Avcı ilk kez adın orada duyurdu. Şampiyonluk kazana profesyonel sporcu rakiplerin geride bırakıp liderliğe yükselmişti.

Sponsorları

  • Ford
  • Opel
  • Fiat

Markaların temsil etmektedir.

Bir çok alanda adın duyuran sporcu başarıları durmak bilmiyor. Çok yakında yine adından söz ettireceği tahmin ediliyor. Sporcu hayatında başarılar diliyoruz.

Yorum yapın