Yara İzini Geçirmek İçin Kullanılması Gereken Kremler

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

Çoğu insanın geçmişinde kaza, istenmeyen bir durum veya ameliyattan ötürü vücudunda yara izi, leke kalmış oluyor. Bunlar görüntü olarak pek hoş durmuyor ve kadınların büyük kabuslarından birisi adeta. Hücrenin görevlerini hızlandırarak, yaraların iyileştirmesini sağlıyorlar. Bunun etkisini azaltan, erken müdahale yapıldığında tamamen yok eden bazı kremler mevcut. İşte yara izini geçiren bazı kremlerin listesi.

Universal: Yara izlerini halletmesi bir yana aynı zaman da vücutta dövmeler veya benzer şeylerden oluşan kalıcı renk bozukluklarına da bir çözüm getiriyor. Gözle görülür etkisini 1 ay içinde görebilirsiniz.

Salyangoz Özlü Krem: Daha çok ciltteki yaraları iyileştirme konusunda bayağı etkili. En büyük etkisi yara izlerini leke bırakmadan çözmesi.

Mederma: Yara izlerini geçirme konusunda bayağı tesirli bir ilaçtır. Günde 3 kere uygulanabilir. Az miktarda sürerek gün içinde fazla (3) kere uygulanabilir.

Regenia: Günde 2 kere kullanılır ve yaralardan dolayı oluşan renk bozukluklarında bayağı tesirli bir ilaçtır.

Scar Zone: Yeşil çay özünden oluştuğu için biraz daha etkilidir, günde 3 kere uygulanır. Alerjik vücutlarda bile kullanılması ayrı bir özelliği. Güneş faktörlerinde de bayağı etkili olmaktadır.

Pohli: Cildin gerekli dokularını cilde vererek yara izlerini azaltır, düzenli kullanıldığında daha çok etki eder.

Expigment: Sürüldüğü zaman güneş ışığına çıkılmaması gerekir. Genel de gece yatarken sürülür, hücreleri yenileme özelliği vardır.

Contractubex: Doktorlar tarafından en çok önerilen kremdir. Bir nevi peeling etkisi yaratır. Sürüldükten sonra güneş ışığına çıkılmaması gerekir, çıkıldığı takdirde ciltte güneş lekesi yapabilir.

Xeragel: Daha çok yanıklarda etkilidir. Günde sabit olarak 2 kere kullanıldığında 1 ay içinde etkisini gösterir.

Yorum yapın