Yaratıcı USB Bellek Tasarımları

USB bellekler ve bunların ilginç tasarımları hakkında. USB 2.0 yaşadığımız teknoloji dünyasına girdiğinden beri; gün geçtikçe ağırlığını daha fazla hissettirmektedir. USB’nin tarihine kısaca bir bakacak olursak, öncelikle USB ailesinin ilk ismi USB 1.0 ve 1.1 sürümlerini görüyoruz. Yıllar geçtikçe USB’nin kullanım alanlarının artmasıyla beraber sürümü 2.0’a kadar çıktı.

Günümüz döneminde ise USB 3.0 USB 4.0 versiyonlarını görmekteyiz. Fakat hala bazı bilgisayar kullanıcıların ellerinde olduğu bellekler 2.0 versiyonunu desteklemekte, zaten günümüzde en fazla kullanılan USB 2.0 versiyonu.

Bilgisayarlarımızın ana kartlarının çoğunda 4 adet USB girişi bulunmakta. Fakat tabi ki 4 giriş’ te bazen yetmeyebiliyor. Bunun içinde USB bellek çoklayıcılar yani bir diğer adıyla USB Hub’lar günümüzde kullanılmakta. Fakat ben USB’ nin teknik özelliklerini bir yana bırakarak, sadece dizayn konusunu işlemek istiyorum. Bildiğiniz gibi USB insanların hayatına girdiğinden beri çeşitli şekillerde çeşitli renk tonlarıyla karşımıza çıkabiliyor. Üretici firmalar insanlar üzerindeki USB kullanma anlayışını biraz daha çözümlemek için bu tür üretimlere yöneldiler. Günümüzde erkekler için farklı bayanlar için farklı hatta ve hatta çocuklar için bile farklı şekillerde USB bellekler bulunuyor. Bu bellekler tabi ki dizayn konusunda güzel fakat bazı meslektaşlarımız bu tür malzemelerden şikayetçi.

Yorum yapın