Yatak Odanızı Daha Rahat Hale Getirmenin Yolları

Yatak odası evde en çok zaman geçirdiğimiz alan. Çalıştığımız yer ve yattığımız yer aynı odada olabilir ve kitap ve çamaşır yığınlarıyla karşılaşabiliriz. Yatak odası bizim sığınağımız. Yatak odasını en rahat hale getirmek için sizlere bir kaç ip ucu verelim:

Okuma Alanı

Yatak odası kitap okumak için en ideal ortamdır. Yatarak okuduğumuzda çoğu zaman uyuya kalabiliriz. Yatak odanızın bir köşesinde okuma alanı oluşturabilirsiniz. Bunun için duvar rafları veya bir kaç bölmeli küçük kitaplık ve köşeye bir kanepe koymanız yeterli olacaktır.

Telefon Yasak

Telefonları yatak odasında yasaklamak sizi sakinleştirecektir. Gece geç saatlere kadar telefona bakmak stres arttırır ve uyku düzeninizi bozar. Odanızı kablosuz bir bölge haline getirin. Raf veya komodin üzerinde çalar saat işinizi görecektir.

Aydınlatmayı Değiştir

Ayarlanabilir ve hafif bir parıltı veren aydınlatma ile başlayabilirsiniz. Sarkıt lambalar ve baş ucu lambaları kullanabilirsiniz. 40 watt ideal olandır.

Yer Döşemesi

Yer döşemesi en önemli noktadır. Peluş bir halı, bastığınızda güzel bir his verecektir ve odanıza sıcak bir hava katacaktır. Küçük veya orta boy tek renk kilim veya sade bir halı da tercih edebilirsiniz. Fazla desenler gözünüzü yorabilir.

Duvar Rengi

Yatak odasının zindan gibi görünmesini engellemek için doğal ışığa sahip olduğunuz sürece, koyu bir tonu daha rahat uymanızı sağlayabilir ve estetik bir görüntü elde etmenizi sağlar. Ancak mavi tonları da sizi rahatlatacaktır.

Hava Nemlendirici Ve Temizleyici

Yatak odasının havasının sürekli temiz olması gerekir. Buhar sinüslerinize ve cildinize iyi gelecektir.

Yorum yapın