Yeni Audi Q3, Türkiye’de Satışa Çıktı!

Audi’nin birbirinden farklı iki donanım çeşidine sahip olan yeni kompakt SUV aracı Audi Q3 Türkiye’de satışa çıktı. Farklı ve sportif görünümüyle araba severlerin ilgisini kazanıyor.

Otomotiv sektöründe öne çıkan firmalardan biri olan Audi, yeni çıkardığı kompakt SUV aracı Q3’ü Türkiye’de satışa başladı. Tasarımı konusunda çığır açan ve yeni görünümüyle ilgili odağı olan Audi Q3, sekizgen şeklinde tek çerçeveden oluşan ızgara ve mühendislik harikası büyük hava girişleri ile artık daha iyi sportif bir görünüme sahip oldu.

Matrix LED teknolojisi ile sürücünün görüşünü kolaylaştıran farlar aynı zamanda içeriye doğru hafif kıvrılması ile hoş bir görünüme sahip. Arkada bulunan farların simetrik yapısı sayesinde araç daha sportif görünüyor.

Yeni Audi Q3, Yolcu Rahatlığı İle Ön Plana Çıkıyor

40:20:40 oranlarına sahip olan koltuklar üçe bölünmüş durumda. Koltuğun sırt tarafı yedi farklı pozisyona eğilebilecek şekilde tasarıma sahip. Bu sayede yolcu için en rahat oturma pozisyonunu sağlıyor. Arka koltukların sırt kısımlarının pozisyonu değişimi sayesinde aracın bagaj hacminde değişiklikler sağlıyor. Bagaj hacmi ise 410 litre ile 1405 litre arasında değişiklik göstermekte.

Bagaj yüklüğü ihtiyacı duyulmaz ise koltukların alt kısmında bulunan yuvaya yerleştirilebiliyor. Ayrıca Audi Q3‘ün diğer seveceğiniz özelliği elektrikli bagaj kapağını ayağınız ile açabilir veya sportif görünümüne sahip anahtar ile açabiliyorsunuz.

Yeni Audi Q3’Ün Teknik Özellikleri

Audi Q3, standart Q3 modellerinden 10 mm daha yüksek kasa ile geliyor. 150 beygir önden çekişli ve 245 ps 400 nm tork güç üreten benizli motor bulunuyor. 35 TFSI motor, dört silindirli turboşarjlı olarak tasarlanmış. Araçta yedi vitesli S tronic özellikli şanzımanda bulunuyor.

Yeni Audi Q3’Ün Fiyatı Dudak Uçuklatıyor

Audi ülkemize iki farklı paket ile satışa sunuyor. Donanım paketleri S line ve Advanced olarak geçiyor. Bu modellerden birine sahip olmak isteyenlerin ödeyeceği başlangıç fiyat ise 638.149 TL.

Yorum yapın