Yeni Bir İos Metin Hatası Yine İphone’ları Kilitliyor

Son büyük iOS metin hatasının üzerinden iki yıl geçti.

İPhone’ların kilitlenmesine neden olan yeni bir iOS metin hatası bulundu. Kusur, Sindhi dilinden iOS’un kilitlenmesine ve bir iPhone’un çökmesine neden olan birkaç karakter içeriyor. Karakter dizisi bu hafta Discord sunucularında ve Telegram’da dolaşıyor ve Verge , Apple’ın en son iOS 13.4.1 sürümünü çalıştıran bir iPhone’un çökeceğini test etti ve onayladı.

Bir iPhone’u tekrar çalışır duruma getirmek için zorla yeniden başlatabilir veya iOS Springboard’un iyileşmesi için bir dakika kadar bekleyebilirsiniz. Kusur, esas olarak iOS’un uygulamalardaki bildirimleri işleme biçimini etkilediği ve internette kötüye kullanma ekleyen kişilere karşı korunmanın en iyi yolu, bildirimlerin mesajlaşma uygulamalarından devre dışı bırakılmasıdır. 9to5Mac , en son 13.4.5 beta sürümünün sorunu çözdüğünü bildirdi , bu yüzden Apple’ın sorunun farkında olduğu açık.

Son iOS metin hatasının iPhone’ların dünya çapında çökmesine neden olmasından bu yana iki yıl geçti. İOS 11’de önceki hata bile özürlü uygulamalar ve mesajlarına erişimi ve cihazlara bir Hint dili (Telugu) karakterini gönderme içeriyordu.

Apple, yıllardır garip iOS metin hatalarıyla mücadele etti. 2018’de tek bir bağlantı bir iPhone’u dondurabilir ve 2015’te küçük bir metin dizisi iMessage’ı devre dışı bırakabilir . 5 saniyelik bir video bile birkaç yıl önce iPhone’ları çökertti . Apple ayrıca 2017’de iPhone’ları çökerten bir iOS 11 hatasıyla ilgili sorunlar yaşadı ve şirket, hatanın ortaya çıkmasından sadece birkaç saat sonra önemli bir iOS güncellemesi yayınlamak için alışılmadık bir adım attı.

Yorum yapın