Yeni Doğan Bebeğin Göz, Kulak ve Ağız Bakımı

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriğinde tedavi edici sağlık hizmetine yönelik bilgiler içeren ögelere yer verilmemiştir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurunuz.

Yeni doğan bebeklerin bakımı da oldukça önemlidir. Bakımın düzenli olarak yapılması sağlığın risk altına girmemesi adına da oldukça önemlidir. Bu sebeple yeni doğan bakımı yapılması gerekir.

Göz Bakımı

Yeni doğan bebekler de göz çapaklanma durumları olabilmektedir. Böyle durumlarda yeni doğan bebekler de çapaklanmaların önüne geçebilmek adına nemli bir bez yardımı ile gözden çapağın alınması gerekir. Eğer çapaklanma geçmez ise mutlaka uzman bir doktora da başvurulması gerekir.

Kulak Bakımı

Kulak temizliğinde dikkat edilmesi gereken önemli konuların başında ise kulak temizliği sırasında çok fazla yanlış yollara başvurulmaktadır. Sert cisimlerin kulak ile temas etmemesi gerekir. Aksi durumda ise istenmeyen durumlar ile karşı karşıya kalmakta mümkün bir durum olabilecektir. Kulak bakımı sırasında daha çok kulağın arka kısmı ve görülebilir yerlerinin temizlenmesi gerekir.

Ağız Bakımı

Bebeğin ağzı kısmında daha çok süt kalıntılarının kaldığını söyleyebiliriz. Bu tür süt kalıntılarının da en iyi şekilde temizlenmesi adına bir pamuk yardımı ile süt kalıntıları ortadan kolay bir şekilde kaldırılması ve ağız çevresi silinmelidir. Su odaklı bir bez ile ağız kısmı mutlaka temizlenmesi gerekir.

Bebeklerdeki kişisel bakım son derece önemlidir. Kişisel bakım bebekler de meydana gelebilecek olası risklerin de önlenmesine neden olurken daha sağlıklı bir yaşama adım atmasına yardımcı olacaktır. Her gün düzenli olarak bebeğin bakım kontrollerinin yapılması gerektiğini söyleyebiliriz.

Yorum yapın