Yeni Google Play Güncellemesi

Android akıllı telefonlarının özellikleri ne kadar önemli olsa da daha fazla önemli olan diğer bir şey ise işletim sistemidir. Dünya üzerindeki akıllı telefonlara baktığımızda büyük çoğunlukla Android işletim sistemini kullanmakta. Bu da ne kadar büyük bir iş yürütüldüğünü ortaya koyuyor.

Bir uygulama ya da oyun indirmemize yarayan Google Play Store mağazası oldukça gelişti. İlk yayınlanmaya başlandığı zaman oldukça basit ve aynı zamanda kötü bir tasarıma sahipti. İndirme hızıda bir anlamda yavaştı. Gün geçtikçe yazılımcıların uzun uğraşları sonucunda daha iyi yerlere gelmeyi başardı. Bu yolculukta Google Play Store mağazası bazı evrelerden geçti. İlk yayınlandığındaki amacın biraz dışına çıkarak daha fazla uygulama ve oyunu kullanıcılarına sundu. Buda bazı problemler ortaya çıkmasına neden oldu denilebilir. Çünkü günümüzde birçok Google dışı yazılımcı kendi kendine uygulamalar geliştirip bu uygulamaları markete koymakta. Bu uygulamalar Google markası tarafından birkaç güvenlik testine tabi tutulduktan sonra eğer uygunsa mağazada yayınlanma hayatına başlıyor.

Süreç hızlı işlediğinden dolayı bazı hatalar olmuyor değil. Bu hatalar yüzünden bazen kötü niyetli yazılımcıların yaptığı uygulamalar akıllı telefonlara ve hatta Google Play Store mağazasına zarar verebiliyor. Google markasının bu yeni sürümde hedeflediği ise daha iyi bir kontrol düzeni. Daha güvenli bir ortam için yazılımcılar günlerce durmadan çalışıp biz kullanıcılar için bir güncelleme geliştirmeyi başardı.

Şuan Google markası güncellemeyi henüz akıllı telefonlara vermiş değil. İlk hamle olarak demo sürümünü yayınladı. Bu demo sürümünü henüz markette bulmak mümkün değil. Yüklemek ve denemek isteyenler için Google’da bu dosyalar apk uzantısı olarak sunulmuş durumda. Dikkat edilmesi gereken tek konu her telefon için farklı bir dosya olduğundan dolayı indirirken telefonumuza uygun modeli bulup indirmemiz gerekir. Daha sonrasında ise cihazı bilgisayarımıza bağlayıp güncellemeyi yapabiliriz..

Yorum yapın